Home » Вести

Вести

Далибор: Power Plate е идеален начин за вежбање денес!

IMG_8153

Дали сте помислиле дека брзо и ефикасно може да ги намалите килограмите а притоа да формирате тело какво што сакате? Или пак во другиот случај, да се обликувате за многу кратко време а притоа да не треба вежбање кое ќе ви одземе многу време? Power Plate вежбањето е идеална платформа за ова. Брзо, кратко но со видливи резултати. Далибор Јовановски ...

Read More »

Лејди Гага влезе во историјата на Супер Боул

unnamed (9)

Лејди Гага вчера вечер настапи на полувремето на Супер Боул во Тексас, и преку своите хитови им посвети суптилна порака на политичарите. Пред својот настап пејачката изјавила дека нејзиниот настап ќе биде во духот на еднаквоста, љубовта и сочувството за земјата што ја сака, а изборот на песната со која таа го отвори шоуто го потврди само тоа. Настапот го ...

Read More »

Трансформација на претседателот Трамп од модните стилисти

unnamed (6)

Со оглед на фактот дека Доналд Трамп е познат по својата фризура, портокаловата боја на кожа и огромните костуми ,сега кога стана новиот претседател на САД стилистите од модниот магазин на GQ, незадоволни од својот изглед, одлучија да направат претседателска трансформација. Доналд Трамп носи Бриони оддела кој чинат помеѓу $ 6000 и $ 17.000. Сепак, Трамп носи премногу широки панталони ...

Read More »

За што се добри честите сексуални односи со партнерот?

unnamed (5)

Истражувањата покажаа дека зголемена сексуална активност придонесува за поздрава и повеќе успешна бременост како и ин витро оплодување. Овие тврдења се поврзани со начинот на кој телото на жената еволуираше со текот на времето, и на имунолошкиот систем. Студијата вели дека жените кои имаат редовен секс со истиот партнер за најмалку три месеци пред зачнувањето имаат намален ризик за преекпламсична ...

Read More »

Совети за мажите: Како да врзувате шал?

unnamed (4)

Шалот или марамата е една од омилените модни додатоци во ладното време. Комбинирање на различни начини на врзување жал не е само за жените, бидејќи и двата пола можат да привлечат внимание со добро и убаво врзани марами. Со нив ни е постојано топло, но колку начини знаете да врзете шал или марама? Ако вашиот одговор е три или пет, ...

Read More »

Италијански чевли со потпис на Џенифер Лопез

unnamed

Популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез ги здружи силите со познатиот италијански дизајнер за чевли Џузепе Заноти и објави линија на луксузни чевли наречена “Џузепе за Џенифер Лопез”. Чевлите се во продажба од 23 јануари. Јас отсекогаш бев девојка која сака чевли. Сакам убави чевли и чизми за да се создаде комплетен изглед. Во однос на работата која ја правам, ...

Read More »

Нанесувајте го парфемот на косата, ушите и папокот за подолготрајно дејство!

ti_725_8820.2810672541

Веројатно како и повеќето луѓе го нанесувате парфемот на вратот или зглобовите од дланките, но мирисот сепак таму не останува долго. Експертите откриле каде да се нанесува парфемот ако сакате подолготраен мирис. Папокот Иако звучи чудно, ставањто парфем на папокот е најдобар начин да се шири мирисот , бидејќи од него се шири топлина како резултат на пулсот. Бутот и ...

Read More »

Кои се најдобрите пози на профилна фотографија за флертување?

6

На веб страниците за запознавање е голема конкуренција, а со тоа и моќта на профилната фотографија е поважна од билокога досега. Во тек е неделата за машка мода а момците од улиците на Лондон покажаа кои се најдобрите пози за профилна фотографија и како да се претставите на фотографијата со која сакате да ја привлечете вашата сродна душа. Модниот разузнавач ...

Read More »

Како да ги заштитите шепите на вашето куче деновиве?

unnamed-1

Шефот на одделот за ветеринарна медицина од клиниката во Сараево професор Амир Захирофич зборувајќи за превенција, истакнува дека пред да ги пуштите кучиња надвор треба да им се подмачкаат шепите со глицерин или вазелин за да се создаде заштитен слој од студот и солта која се посипува и да им се обујат чорапи, а по враќањето добро да се имијат ...

Read More »

Љубовни совети во 2017 за успешна врска!

unnamed

Не е важно дали сте во подолга или пократка врска, бидејќи секогаш постои простор за подобрување на врската, а експертите веруваат дека новата година е совршено време за промена на подобро. Експертите советуваат дека без разлика дали сте во подолга или пократка врска излегувајте надвор колку што е можно повеќе, затоа што спроведувањето на заедничкото време дома може да стане ...

Read More »