“Љубојна” со 2 концерти викендов во Универзална сала

kadevecer

December 19th, 2014

0 Comments

Утревечер во Универзална сала етно групата “Љубојна” ќе одржи концерт под името “Љубојна музика на дланка”. Освен песните од новиот албум “Незгаснати огништа” ...

“Балканика рустикана” – нов елитен ресторан во Скопје

kadevecer

December 19th, 2014

0 Comments

Познатиот скопски угостител Ефто Пејовски го отвори националниот ресторан „Балканика рустикана” во Градскиот парк. Ресторанот нуди вистинско амбиентално задоволство и вкусна храна. Најголем

Фактори кои ја уништуваат машката ерекција

kadevecer

December 18th, 2014

0 Comments

Постои мислење дека машките се спремни за секс во секој момент од денот. Но, едноставно не е се така лесно. Тенки ѕидови Ако просторот каде што живеете со други не нуди многу звучна изолација или

Бијонсе се “отвори” во новото видео до фановите!

kadevecer

December 18th, 2014

0 Comments

Не е прво изненадување, но е едно од најинтимните исповеди до сега. Бијонсе повторно го изненади своите фанови со ново видео, овој пат со краток филм насловен “Yours and mine” во кој ...

Кој би рекол дека и рептилите се мили? (фото)

kadevecer

December 18th, 2014

0 Comments

Кога ќе се спомне зборот “мило” сигурно никогаш нема да ви падне на ум дека со тој збор може да се опишат и рептилите. Да, звучи чудно но навистина е така а поголем доказ од ...

музика

Настани

21
Dec

Репертоар

Кино Милениум

11:00 am – 12:00 am

11:00 – Мечето Падингтон (Paddington) 13:00 – Пингвините од Мадагаскар (The Penguins Of Madagascar) 15:00 – Како да се ослободиш од Шефот 2 ...

21
Dec

Tрадиционално искачување на Титов врв 2747m

Титов врв 2747m

06:00 am – 06:00 pm

ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ -Скопје oрганизира 10 традиционално искачување на Титов врв на првиот ден од зимата / Се пешачи по “Зимската патека за Титов Врв“, односно по ...

22
Dec

Репертоар

Кино Милениум

01:00 pm – 12:00 am

13:00 – Пингвините од Мадагаскар (The Penguins Of Madagascar) 15:00 – Како да се ослободиш од Шефот 2 (Horrible Bosses 2) 17:30 – Игрите на ...

23
Dec

Репертоар

Кино Милениум

01:00 pm – 12:00 am

13:00 – Пингвините од Мадагаскар (The Penguins Of Madagascar) 15:00 – Како да се ослободиш од Шефот 2 (Horrible Bosses 2) 17:30 – Игрите на ...

24
Dec

Репертоар

Кино Милениум

01:00 pm – 12:00 am

13:00 – Пингвините од Мадагаскар (The Penguins Of Madagascar) 15:00 – Како да се ослободиш од Шефот 2 (Horrible Bosses 2) 17:30 – Игрите на ...

24
Dec

ORIFLAME Луда новогодишна журка

Хотел Салида

07:00 pm – 12:00 am

Oriflame Тим 7 Весна Прилеп Ве поканува на новогодишна забава и промоција на новиот каталог 1 на ОRIFLAME 2015 на 24.12.2014 во Хотел Салида – Прилеп. ...

25
Dec

Rock’n'roll

Led Zeppelin Guitar Bar

09:00 pm – 01:00 am

Povelete na dobra Rock’n'roll zabava so Dragan… mix na najdobrite Blues and Rock’n'roll hitovi !!! Promo na Standard Vodka ***50den***

26
Dec

Aegolius

Tao club

11:45 pm – 04:00 am

Aegolius [ MEDULLA OBLONGATA ] BANYAN RECORDS – Live -Promoting the new material passionately crafted for his upcoming debut album ”Moments of ...

27
Dec

CECA

Arena Boris Trajkovski

09:00 pm – 02:00 am

БИЛЕТИ ПО ЕКСКЛУЗИВНА ЦЕНА: ПАРТЕР СТОЕЊЕ – 800 ДЕНАРИ ФАН ПИТ – 1.300 ДЕНАРИ/ СТОЕЊЕ ( ОГРАНИЧЕН БРОЈ ) ТРИБИНА СЕДЕЊЕ – 1.000 ДЕНАРИ ( БЛОК ...

31
Dec

Дочек на Нова Година – Национален ресторан “Моја куќа”

Национален ресторан

07:00 pm – 06:00 am

Дочекајте ја новата година со најблиските на вистинското место – Национален ресторан “Моја куќа”. Со неограничено пиење, посебно новогодишно ...

31
Dec

Дочек на Новата 2015 во ресторан Александрија

ресторан Александрија

09:00 pm – 05:00 am

★ Полека но сигурно доаѓа крајот на 2014та година, која беше доволно исполнета со убави, весели, среќни и интересни моменти и се ближи почетокот на новата ...

31
Dec

Дочек на Новата 2015та во IN CAFE

In caffe

09:00 pm – 05:00 am

Ве покануваме заедно да ја дочекаме Новата 2015та Година со добра забава!! Информации на тел: 075/763-573 070/343-362 076/789-921 Или директно во IN CAFE

31
Dec

Дочек на Нова Година – 2015

Chicago club & restaurant

09:00 pm – 04:00 am

ЧИКАГО ВЕ КАНИ НА ДОЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА културна, весела, распеана и разиграна забава ▶ METO DI FLASH – ВИДЕО КАРАОКЕ: ПОП, РОК, ЕКС ЈУ, МАК ХИТОВИ ▶ DJ ...

31
Dec

Дочек на Нова Година – 2015 со Studio 54

Studio 54

09:00 pm – 05:00 am

★Со голема чест и огромно задоволство ве покануваме сите заедно да ја прославиме НОВАТА 2015 ГОДИНА и да уживаме со убавините што таа ни ги носи ! ★Студио54 – ...

31
Dec

Дочек на Нова Година – 2015 – Филип Јордановски Live Band

Temple City Caffe

09:00 pm – 05:00 am

TEMPLE CITY CAFFE ВЕ КАНИ НА ДОЧЕК НА НОВАТА 2015 ГОДИНА на урбана, незаборавна и луда забава ▶ ФИЛИП ЈОРДАНОВСКИ LIVE BAND – Најголемите светски и МАК / ЕКС ЈУ

31
Dec

Дочек на Нова Година

Alo Alo

09:00 pm – 05:00 am

★ Полека но сигурно се приближува крајот на 2014-та година, која беше доволно исполнета со убави, среќни, весели,интересни моменти и се ближи почетокот на ...

31
Dec

Дочек на Новата 2015 во Сопотско

Мезе бар Сопотско

09:00 pm – 05:00 am

ДОЧЕН НА НОВА 2015 ВО СОПОТСКО ! Испраќањето на Последниот и дочекот на првиот ден од Годината во Сопотско.Го заокружуваме овогодинешното дружење и убавите ...

31
Dec

Дочек на Нова Година – 2015 со DJ BABURA Junior

Fluid caffe

09:00 pm – 05:00 am

✔ ОВАА НОВА ГОДИНА ВЕ ПОКАНУВАМЕ НА ВЕЌЕ ДОБРО ПОЗНАТИОТ CAFFE FLUID КОЈ СЕ НАОЃА ВО ЛЕПТОКАРИЈА да ја испратиме старата година со весели лица и незаборавен ...

31
Dec

Дочек на Нова Година

Bellissimo caffe

09:00 pm – 05:00 am

★ Полека но сигурно доаѓа крајот на 2014-та година, која беше доволно исполнета со убави, весели, среќни и интересни моменти и се ближи почетокот на новата ...

31
Dec

Дочек на Новата 2015 година во ресторан Болеро

Ресторан Болеро

09:00 pm – 05:00 am

Прво, да се разбереме има БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ. И тука почнува приказната: Кога ќе измешаш водка со коњак, со џин, со ракија, со вино и сокови (сакаш газирани, ...