10-от моден викенд во Скопје започна со ревија на Петровски и Филиповиќ!

kadevecer

October 24th, 2014

0 Comments

Ревиите на Јован Петровски и Јована Филиповиќ го означија стартот на десеттото издание на Моден викенд Скопје , вчеравечер во мултимедијалниот центар „Мала Станица“ во Скопје. Двајцата дизајнери ...

И кучињата стареат… (фото)

kadevecer

October 24th, 2014

0 Comments

Фотографот Пит Торн откри дека фотографирањето повозрасни личности и кучиња може да создаде многу моќен портрет. Неговата фото серија “Old Faithful” се состои од фотографии, портрети,

Секс во тројка, со странец, колега? Што значат ваквите сонови?

kadevecer

October 24th, 2014

0 Comments

Колку често сонувате како имате секс? Можеби се шокирате кога тоа е со некој непознат или пак некој омразен колега/шка, но според соновникот еве што значи тоа… Секс со странец – кога ...

Oстанаа само уште 6 носорози на Планетата!

kadevecer

October 22nd, 2014

0 Comments

Северниот бел носорог е на работ од постоењето. По смртта на Суни, 34 годишниот мажјак кој живееше во Кенија, на планетата останаа само уште 6 носорози во зоолошките градини. Суни почина во ...

Новаќ Ѓоковиќ и Јелена добија син!

kadevecer

October 22nd, 2014

0 Comments

Српскиот тенисер со светска слава, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена вчера станаа родители а нивниот син ќе се вика Стефан. Денес е објавена првата фотографија од бебето а тенисерот на ...

музика

Настани

25
Oct

Spinners (Athens, GR) + Leitmotif (Skopje, MK)

Bravo

09:00 pm – 12:00 am

Здраво. Овде Fitz од Noviot Pochetok. Заедно со мојата екипа Sixtynine Records ве каниме на супер концерт во Браво. Настапуваат два суперкул бендови: Spinners ...

25
Oct

Репертоар

Кино Милениум

11:00 am – 12:00 am

11:00 – Бегство од планетата Земја 3Д (Escape from Planet Earth 3D) 13:00 – Нинџа Желки 3Д (Teenage Mutant Ninja Turtles 3D) 15:00 – ...

25
Oct

Генетика на кучињата

Драмски театар

08:00 pm – 10:00 pm

ГЕНЕТИКА НА КУЧИЊАТА Играат: Драган Спасов – Дац, Јелена Жугиќ, Филип Трајковиќ, Драгана Левенска, Билјана Беличанец -Алексиќ, Роберт Вељановски, Никола ...

25
Oct

Toa e Toa

Led Zeppelin Guitar Bar

10:00 pm – 01:00 am

Zvucnite iminja od Makedonskata Rok scena so nastap vo Led Zeppelin !!! rez: 02/3096-569

25
Oct

Dj Sunshine

Up caffe

09:00 pm – 01:00 am

★☆ Како што ветивме, така и ќе направиме. Продолжуваме во исто темпо, со урбаните и тематски забави, кои наидуваат на воодушевување кај публиката, секоја Сабота

25
Oct

La noche de Cuba

Drama caffe

09:00 pm – 01:00 am

La noche de Cuba DRAMA party house НАЈДОБРАТА ЛАТИНО ЗАБАВА И ОВАА САБОТА ВО ДРАМА! УЖИВАЈТЕ ВО ПОЗНАТИТЕ ЛАТИНО, РЕГЕТОН РИТМОВИ ТАНЦУВАЈЌИ СО ТАНЦОВИОТ КЛУБ ...

25
Oct

Самакутра

Калдрма Ракија бар

09:00 pm – 12:00 am

Ovaa sabota Samakutra Bend akusticno ke ve zabavuva vo srceto na starata skopska carrsija.. Dojdete si na edna rakija do 10 uz meze ili na nekoe pivo da se zabavuvame

26
Oct

Репертоар

Кино Милениум

11:00 am – 12:00 am

11:00 – Бегство од планетата Земја 3Д (Escape from Planet Earth 3D) 13:00 – Нинџа Желки 3Д (Teenage Mutant Ninja Turtles 3D) 15:00 – ...

26
Oct

DJ DAVOR a.k.a ONE back2back DJ IVAN PSI

XO club

11:00 pm – 04:00 am

Недела 26 Октомври.. XO Club… Продолжение на НОВАТА УРБАНА HIP HOP & RnB приказна… ► DJ DAVOR a.k.a ONE back2back DJ IVAN PSI ◄ ▼СЕКОЈА НЕДЕЛА ...

26
Oct

СКАНДАЛ САСТАВ

Tao club

11:00 pm – 04:00 am

✔ НА ПРОГРАМАТА ДИРЕКТНО СЕ ВКЛУЧЕНИ МОМЦИТЕ ОД ОПУШТЕНО: ► СКАНДАЛ САСТАВ ЗАЕДНО СО МЕНАЏЕРСКИОТ ТИМ КОЈ И ЛАНИ ГО ЗАСТАПУВАШЕ КЛУБОТ. ✔ И СО САМОТО ТОА УШТЕ ...

27
Oct

Репертоар

Кино Милениум

01:00 pm – 12:00 am

13:00 – Нинџа Желки 3Д (Teenage Mutant Ninja Turtles 3D) 15:00 – Ноемврискиот човек (The November Man) 17:30 – Израмнувач (The Equalizer) ...

28
Oct

Репертоар

Кино Милениум

01:00 pm – 12:00 am

13:00 – Нинџа Желки 3Д (Teenage Mutant Ninja Turtles 3D) 15:00 – Ноемврискиот човек (The November Man) 17:30 – Израмнувач (The Equalizer) ...

28
Oct

Промоција на поетска книга од Коста Милков

Спомен куќата на Мајка Тереза

07:00 pm – 09:00 pm

Драги пријатели, Со големо задоволство ве известувамe дека по повод излегувањето од печат на збирката поезија од Коста Милков, со наслов Барајќи го зборот, а во

29
Oct

Репертоар

Кино Милениум

01:00 pm – 12:00 am

13:00 – Нинџа Желки 3Д (Teenage Mutant Ninja Turtles 3D) 15:00 – Ноемврискиот човек (The November Man) 17:30 – Израмнувач (The Equalizer) ...

29
Oct

Изложба на скулптури “Simplum Lapidem” на Александар Ефтимовски

Музеј на Град Скопје

08:00 pm – 10:00 pm

На 29 – ти октомври (среда), со почеток во 20 часот во музејот на Град Скопје – стара железничка станица, ќе се отвори изложбата на скулптури “Simplum ...

02
Nov

Лузна-престава за страдањата на жртвите

Драмски театар

08:00 pm – 10:00 pm

Знаете ли дека тоа се случува и кај нас? Знаете ли дека тоа е актуелен проблем за кој многу ретко се зборува? Знаете ли дека жртвите се меѓу нас, неми? И ...

07
Nov

40 години БИЈЕЛО ДУГМЕ: Горан Бреговиќ ft. Ален Исламовиќ

Arena Boris Trajkovski

09:00 pm – 03:00 am

Official Event Page ПАРТЕР – 600 ДЕНАРИ/ СТОЕЊЕ ФАН ПИТ – 900 ДЕНАРИ/ СТОЕЊЕ (ОГРАНИЧЕН БРОЈ САМО 500 ВЛЕЗНИЦИ) ТРИБИНА – 800 ДЕНАРИ/ СЕДЕЊЕ ...

08
Nov

Македонски Електронски Фестивал 3 дел

МКЦ

09:00 pm – 05:00 am

По подолга пауза ” Digital Dance ” ве кани на третото издание на Македонски Електронски Фестивал. Eден сосема посебен и ексклузивен настан наменет ...

28
Nov

Tony Cetinski

Arena Boris Trajkovski

09:00 pm – 03:00 am

ПАРТЕР СТОЕЊЕ – 400 ДЕНАРИ ФАН ПИТ – 500 ДЕНАРИ/ СТОЕЊЕ ( ОГРАНИЧЕН БРОЈ ) ТРИБИНА СЕДЕЊЕ – 600 ДЕНАРИ ( БЛОК 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 ) ТРИБИНА

29
Nov

Tyzee

Универзална сала

08:00 pm – 12:30 am

Tyzee и Иноватива Груп најавуваат прв солистички концерт кој ќе се одржи во Универзалната Сала во Скопје на 29.11.2014 ( Сабота ) со почеток во 20:00 Часот. Во ...