Home » 2016 » ноември

Monthly Archives: ноември 2016

Паника: Божиќната играчка Hatchimal јајце е веќе распродадена

metodi di pagamento ai brokers trading binario Comments Off on Паника: Божиќната играчка Hatchimal јајце е веќе распродадена

unnamed-11

صندوق خيار ثنائي Секоја година, индустријата за играчки проиозведуваат нова играчка која станува популарна, и за време на Божиќ станува најпродаваниот продукт. Овој пат е дизајнирано таканареченото Hatchimal јајце што веќе се распродадени, а родителите во Западна Европа се во паника, бидејќи нивните деца го сакаат токму тој подарок. Јајцето кое чини 70 евра содржи волнена птица која децата ја учат да зборува, ...

Read More »

Иронично: Мајами Бич ќе остане без песок

opcje binarne forum 2017 Comments Off on Иронично: Мајами Бич ќе остане без песок

unnamed-10

auszahlung von binären optionen Miami Beach е една од најпопуларните туристички дестинации во САД која е украсена со високи хотелски згради и долги песочни плажи. Сепак, белиот песок, кој е атракција во овој дел на Флорида станува се поголем проблем, пишува американскиот theweather. И Мајами Бич е жртва на глобалното затоплување и зголемувањето на нивото на морето во светот, што се одразува со ерозија ...

Read More »

3D мапирање на објекти – нов светски тренд овозможен од KLS EVENTS

binäre optionen finanzen Comments Off on 3D мапирање на објекти – нов светски тренд овозможен од KLS EVENTS

bacardi-3d-projection-mapping-in-vienna2

binary options no deposit bonus december 2017 Освен што се најпрофесионални и веќе докажани во својата област, KLS EVENTS секогаш се први и во донесувањето на светските трендови. За прв пат во Македонија, во нивна целосна организација достапна е можноста за 3Д мапирање на објекти. Со ова се дава посебен печат на настанот кој го организирате. Нудиме комплетна организација на настани спорведена од професиналци и ги ослободуваме ...

Read More »

Над 40.000 туристи на фестивалот на необични костими

Köpa Strattera 40 mg Comments Off on Над 40.000 туристи на фестивалот на необични костими

unnamed-7

www banc de binary com Шпанскиот град Бенидорм е преплавен со туристи кои дошле за да го прослават британскиот ден на “фустан”. Улиците и на плажите се преполни со бројка од 40.000 луѓе во костими. И покрај ниските температури, многумина беа храбри и полуголи, а костимите и оваа година креативни и интересни. Особено изненадување беа мажите кои се појавија во полициска облека и женска долна ...

Read More »

Наскоро нови емотикони: Жена со хиџаб и мајка која дои бебе

Part time sales assistant jobs dundee Comments Off on Наскоро нови емотикони: Жена со хиџаб и мајка која дои бебе

unnamed-4

binaire opties hoe werkt het Корисниците на социјалните мрежи, особено оние кои користат емотикони наскоро ќе добијат и нови кои се веќе одобрени од страна на Уникод. Најголемо внимание на Твитер привлече жената со хиџаб. Уникод одобри дури 56 нови емотикони, а на корисниците особено интерeсни им се оние за доење, хиџаб, лотос позицијата и мажот со брада. Меѓу останатите се и летечка чинија, вампир, ...

Read More »

Сексуалната самопочит влијае на женскиот оргазам!

option binary robot Comments Off on Сексуалната самопочит влијае на женскиот оргазам!

Young woman looking at herself in the mirror

http://www.hopeforthewearymom.com/?strazu=stock-option-demo&371=e4 stock option demo Истражувањата покажуваат дека како една жена се чувствува во врска со нејзините гениталии е поврзано со квалитетот на нејзиниот оргазам. – Како клиничар за женското здравје, можам да гарантирам за фактот дека секоја вагината изгледа различно и не постои “совршен” пат како таа би требало да изгледа,, вели Стерн. Се додека вагината е безболна и немате било какви  абнормални празнења, ...

Read More »

Илузија на квадратни круга

online trading demo Comments Off on Илузија на квадратни круга

unnamed-1

forex kurs eur usd Кокичи Сигихара осмислил илузија во која квадрати се претвораат во кругови и обратно. Иако творецот сеуште детално ја нема објаснето оваа илузија, најверојатно се работи за трик на перспективата од која се гледа. Предметот е направен на таков начин да изгледа поинаку зависно од кој агол се гледа, на сличен начин и уметниците сликаат очи кои делуват дека го следат ...

Read More »

Оргазамот станува подобар со годините

Comments Off on Оргазамот станува подобар со годините

unnamed

Нормално, постојат многу работи за кои се жалиме кога станува збор стареењето, но вашиот сексуален живот, всушност, може да се подобри, особено на квалитетот и фреквенцијата на оргазамот, вели Д-р Хербеник. -Оргазмот станува полесен со возраст, вели таа. На пример, 61 проценти од жените на возраст од 18 до 24 доживеале оргазам последниот пат кога имале секс, 65 проценти од ...

Read More »

“AirSelfie” – џебен селфи дрон!

airselfieforbw

Лондонски стратап проект кој е објавен на веб страната Kickstarter направи џебен дрон кој може да се носи и под заштитната маска од вашиот смартфон. Дронот тежи само 52 грама, а димензиите му се 9.4x 6.7 сантиметри и може да лета на висина од 20 метри. Батеријата на овој мал џебен уред кој може да се користи за “AirSelfie” може ...

Read More »