Home » 2016 » март

Monthly Archives: март 2016

Стар и нов Париз – две во едно!

i-combined-old-and-new-photos-of-paris-to-bring-history-to-life__880

Џилиен Кнез од Париз најде фотографии од својот град направени во 1871 и 1968 година и одлучи да ги пронајде истите делови и денес и да направи мала споредба. И овој мини проект излезе одличен бидејќи буди спомени. Фотографиите се најдоа во неговата нова книга “Paris, Fenêtres sur l’Histoire”. Историски фотографии вмнетнати во свежи фотографии од истото место. Добра идеја за ...

Read More »

Инстаграм го менува начинот на работа!

new-instagram

Корисниците на популарната мрежа Инстаграм малку се збунети и реагираат на новитетот кој значи дека поставените фотографии кои ќе ги гледате нема да биде според времето на објава туку по важноста, односно нивната популарност. Инстаграм ги истакнува популарните фотографии а од сега треба да ја вклучите новата опција на фотографијата од оние кои сакате да ви се објавуваат. Од сега ...

Read More »

Петок 25.03.2016 – Недела 27.03.2016

252627032016

Петок – 25.03.2016 : Ciao, Stobi, Mamas, Midnight, Cinema club Сабота – 26.03.2016 : Alo Alo, Stobi, Ciao, Cinema club, Midnight, Mamas Недела – 27.03.2016 : Stobi, Ciao, Midnight

Read More »

Адел и го оствари сонот на 12 годишната Емили

u7sys-adele-brings-autism-girl-on-stage-lg

Се е фантазија додека не се оствари. Е тогаш е вистинаска радост. Момент за паметење приреди Адел за Емили, 12 годишно девојче со аутизам. Се се случи откако Адел меѓу публиката ја виде нејзината парола “It’s my dream to sing with Adele”. Тогаш пејачката ја повика на сцена Емили со цел да и ја исполни желбата. Заеднички ја отпеаја “Someone ...

Read More »

Јапонските цреши, чудо на природата! (фото)

spring-japan-cherry-blossoms-national-geographics-161

За да се прослави пролетта во Јапонија, National Geographic објави повик за испраќање на фотографии од најпознатите јапонски цреши. Ова е прекрасна глетка која ве остава без здив и едноставно целосно ве одмара… Уживајте! !  

Read More »

Мали секојдневни трикови за слабеење!

stayingslimpic-1_104390

Слабеењето и не е толку многу тешко доколку сериозно се одлучите да практикувате се што ќе ви ја оствари таа цел. Еве неколку совети кои се едноставни а ќе помогнат во намалувањето на килограмите. Пијте голема чаша вода наутро – ја намалува надуеноста и ја зголемува продуктивноста на метаболизмот, а ако додадете малку лимон ќе биде супер почеток на денот. ...

Read More »

Индивидуален тренинг за кошаркарските таленти!

d7d256f4-67be-464c-a693-1f3b0f5acdd9

Во Скопје за прв пат е отворена првата индивидуална школа за кошарка, Pro Basketball Training со тренерот Ивица Јаковлевски, поранешен кошаркар и долго време тренер во младинската школа на К.К. Работнички. Причината за оваа индивидуализирана кошаркарска обука е едноставна, еден час дневно е апсолутно недоволно време за работа со група од 15-20 деца. Идејата е да се посвети целосно внимание ...

Read More »

Кајмакоски како Тина Тарнер и победа на ТЛЗП!

kajmakoski.tlzp

Ниту Џибони, ниту Бруно Марс – само улогата на Тина Тарнер му овозможи на Даниел Кајмакоски победа на вчерашната емисија на најгледаното музичко шоу, Твоето лице звучи познато. Иако за прв пат на штикли, Кајмакоски успешно се носеше со улогата на жена, црнкиња, а и доби пофалби за згодните нозе од жирито и колегите. Освен физички, Кајмакоски успешно и вокално ...

Read More »

Петок 18.03.2016 – Недела 20.03.2016

2134568789

Петок – 18.03.2016 : Alo Alo, Ciao, Stobi, Midnight, Cinema club, Mamas Сабота – 19.03.2016 : Ciao, Stobi, Alo Alo, Mamas, Midnight, Cinema club Недела – 20.03.2016 : Stobi, Ciao, Cinema club, Midnight

Read More »

Како ќе знаете дека вашето тело е полно токсини?

110

Несоница Поголемото количество на естроген често е причина за несоница. Ако имате проблеми со спиењето, тоа може да значи дека треба да почнете да ја прочистувате јетрата бидејќи тоа е поврзано. Напитоците од брокула, цвекло и сличен зелечнчук се одлична детоксикација. 2.  Летаргија Се будите уморни и поспани? Ако се почнува да ве мрзи, така да ви минува денот и ...

Read More »