Home » 2016 » февруари

Monthly Archives: февруари 2016

Сите изненадувања и случајности на Оскарите!

opcje-binarne.pl Comments Off on Сите изненадувања и случајности на Оскарите!

_88494749_top4_reuters

trader erazioni binarie Она што беше најнеизвесно и се случи – Леонардо ди Каприо освои Оскар за најдобра машка улога во филмот “Revenant”. Многу се шпекулираше, малкумина веруваа дека ќе биде, но сепак Леонардо на крај си замина со Оскар. Заслужено, после толку добри улоги на чело со последната во филмот во режија на Алехандро Гонзалес Ињарито. Тој ја доби наградата за најдобра ...

Read More »

Како Данците зборуваат со децата за секс?

الخيارات الثنائية تجريبي دون حساب Comments Off on Како Данците зборуваат со децата за секс?

danish-sex-education-where-babies-come-from-books-21

funding iq options Ако кај нас кога семејно ќе наидете на филм со секс сцена го имате моментот “срамота, смени го одма не го гледај ова” тогаш во Данска родителите со децата зборуваат најотворено и за темата секс уште од мали години. Тие се обидуваат да креираат позитивна слика за темата на детето, самодоверба, себепознавање. Моите родители секогаш отворено зборуваа на оваа тема ...

Read More »

Експлицитниот спот на Ријана руши рекорди

opzioni binarie gioco d'azzardo Comments Off on Експлицитниот спот на Ријана руши рекорди

rihanna-album-reveal-2015-1444295903-large-article-0

avatrade download Ријана се надмина себеси со новиот експлицитен спот за “Work”. Го заведува нејзиниото поранешно момче Дрејк а спотот има веќе над 18 милиони прегледи.  

Read More »

Зошто на Оскарите нема кандидирано режисерка?

sistema de comercio en nueva españa Comments Off on Зошто на Оскарите нема кандидирано режисерка?

Kathryn Bigelow, the first woman to win the best director Oscar, for The Hurt Locker in 2010.

binäre optionen uhrzeit Викендов ќе биде доделувањето на најзначајните филмски награди – Оскар а јавноста веќе се крена на нозе со критика дека не е доволна разноликоста за потенцијалните добитници за наградата. Поминаа 6 години откако Кетрин Бигелоу како прва жена доби награда за режија за филмот “The Hurt Locker” што за многумина беше надеж дека се повеќе кандидати за оваа категорија ќе ...

Read More »

Донации за Александра Илиевска

köp Viagra 50 mg online utan recept Comments Off on Донации за Александра Илиевска

Help2-700x394

http://www.soleg.de/?optionende=bin%C3%A4re-optionen-chartanalyse&342=40 binäre optionen chartanalyse Александра Илиевска е девојка која има 35 години и го има изгубено својот вид. За да може да прогледа и да живее нормално како и сите нас потребно е да замине на операција во Уфа, Русија. Се надеваме дека после овие интервенции видот ке и се врати и подобри. Сите ние добронамерни и хумани луге да и помоигнеме на оваа девојка повторно да ја види светлината ...

Read More »

5 златни зделки на Кралот на попустите

tutti i broker di opzioni binarie Comments Off on 5 златни зделки на Кралот на попустите

5-godini_Grouper_cover(750x400)

metformin with repronex Пред 5 години за прв пат на Македонскиот пазар се појавија најголемите попусти преку непобедливите зделки кои ги воведе првиот Македонски сајт за групни попусти, лидерот во е-трговија, Grouper.mk. Оние кои ги следат сигурно ги знаат уникатните начини на одбележување на нивните родендени изминативе 4 години. Оваа година забавата е онлајн под името “5 Златни зделки на Кралот на попустите”. ...

Read More »

Доналд Трамп во Game of Trones

Tadalafil Billiger Comments Off on Доналд Трамп во Game of Trones

donald-tramp-igra-prestola-588x350

tradding game demo Секако дека станува збор за смешно и саркастично видео, кое направи бум помеѓу љубителите на една од најгледаните американски серии – Game of Trones. Автор на видеото кое го носи насловот – Winter is Trumping, е австалискиот политички сатиричар Хју Паркинсон и истото веќе го имаат прегледано над 460.000 луѓе. Погледнете за што станува збор.  

Read More »

Утре и задутре – два големи концерти на Дуке Бојаџиев!

Comments Off on Утре и задутре – два големи концерти на Дуке Бојаџиев!

5ef7c0ea-cd12-42d6-881b-3d0406f29d7a

Утре вечер во Метрополис Арената е првиот концерт на Дуке Бојаџиев и неговите пријатели а поради огромниот интерес, закажан е и втор концерт за 21ви февруари (недела) во „Метрополис“ арената. Билетите се веќе во продажба на сите продажни места на Купи карти за се, како и онлајн на www.kupikartizase.com. Со секој купен билет, следува подарок DVD. По успешното претставување во престижната концертна сала ...

Read More »

Што е поважно: сексот или оргазмот?

528150_seks_f

Се верува дека оргазмот е клуч за добар секс но од друга страна сексолозите велат дека тоа е голем притисок кој им се создава на партнерите со цел да обезбедат доаѓање на големото “О”. Секс терапевтите сметаат дека оргазмичниот императив е опасен и деструктивен за врската бидејќи на сексот се гледа како на активност која мора да има крајна цел ...

Read More »