Home » 2014 » септември

Monthly Archives: септември 2014

Како се инсталира Wi-Fi во авионите? (видео)

binära optioner fake Leave a comment

18u2tti4z51cujpg

köp Viagra online Luleå (Kallax) Ако мислевте дека е толку едноставно да се инсталира Wi-fi во авион, тогаш треба да го погледнете ова комплексно видео. Не случајно го избравме зборот “комплексно” бидејќи и тоа е малку. Wi-fi мрежа во облаците не е исто што и тоа на земјата. Полека се воведува и овој лукзус во авиокомпаниите, а во видеото кое е прикажано накратко може да ...

Read More »

Првите фотографии од свадбата на Џорџ Клуни!

Zurich super plan investment options Leave a comment

kluni-45 (1)11

vivir de opciones binarias 2017 Вистина е – Џорџ Клуни се ожени. Викендот во Венеција, еден од најромантичните градови се одржа 4 дневна венчавка на холивудскиот актер, еден од најпосакуваните досегашни ергени. Негова избраничка е британската адвокатка Амал Аламудин. Сите детали се држеа во тајна, а магазинот HELLO и официјално ги откупи правата прв да ги добие фотографиите од нивната свадбена церемонија. Изгледаат прекрасно…  

Read More »

10 најромантични места во светот

ikili opsiyon güvenilir mi Leave a comment

Real-Betis-20121

binäre optionen ab 16 jahren Велат дека сонот на секоја девојка е да биде запросена на некое романтично место. Или пак да оди со својот партнер на такво место. Тоа секако важи и за момчињата, кој не сака романтика, нели!? Такви места има многу, но само неколку ги исполнуваат сите критериуми за одлично романтично место. Целосно. Овој пат ви ги претставуваме 10те најромантични места на ...

Read More »

Како звучат БАКНУВАЊЕТО, ПИЕЊЕТО и ЈАДЕЊЕТО на различни јазици?

binären optionen signal anbieter in deutschland Leave a comment

different-languages-expressions-illustrations-james-chapman-29

trader di opzioni binarie Бакнување, јадење, рчење… сите звуци на едно место од различни страни на светот. Англискиот уметник Чепман Лаки дизајнира постери кои прикажуваат како звучат овие работи на различни јазици. Овој уметник работи како илустратор во Манчестер. И постојано е посветен на својата работа. Да започнеме со бакнувањето…   Секој може да почувствува болка. Како звучи во разни земји низ светот? И ...

Read More »

Само семафор што танцува е спас за пешаците! (видео)

binäre optionen kostenlos handeln Leave a comment

1408021969983

låna pengar resevaluta växlingskurser valuta forex bank На семафори никој не сака да чека. Затоа и овие места се најопасните за сите пешаци. Но, ако се смисли како семафорот може да го зади вниманието на пешаците и да го почитуваат чекањето, тогаш е веќе друга приказна. Ова што денес ќе го видите е танцувачки семафор. Да, добро прочитавте. Еве за што се работи… [niceyoutubelite id=”SB_0vRnkeOk#t=31″]

Read More »

Машки танц на штикли!

buy generic Priligy in Springfield Massachusetts Leave a comment

medium_535E2GVsYxoPN4eOyULKpGrAJgtUIXjDZK33frdeFJc

ubl pakistan forex rates На овој перформанс може да му завидат многу припаднички на женската популација. Барем такви се коментарите за видеото кое ги заинтересира сите. Јанис Маршал, Арнауд и Меди пред жири комисијата на “Британскиот талент” се појавија во високи потпетици и ги шокираа сите. Тоа траеше додека почнаа да играат кога добија многу пофалби а публиката беше воодушевена. Ова е танц каков ...

Read More »

Што сака вистинската Саманта најмногу од ликот во “Сексот и градот”

deutscher broker für binäre optionen Leave a comment

kim-cattrall-4

autotrading opciones binarias Провокативна, зависна од секс и мачо типови и девојка која сака да испроба се во кревет. Саманта дефинитивно е миленичка на многумина кои ја гледаа серијата “Сексот и градот”. Но што од нејзината улога таа го сакаше најмногу? – Она што навистина го сакав во улогата на Саманта е нејзината искреност. Таа немаше никакви скриени намери ниту план кој така ...

Read More »

3Д тетоважи – повеќе од реални

binaire opties bux Leave a comment

3d4 (1)

تداول الخيارات الثنائية يوتيوب Сме виделе нормални и креативни тетоважи кои во последно време се вистински тренд, но ретки се тие артисти, барем кај нас кои прават 3д тетоважи. Од впечатливи бои до реалистичен изглед, најновата технологија за 3д тетовирање е повеќе од привлечна. Ќе се изненадите колку изгледа реално и ќе посакате да имате вакво нешто и вие. Можеби ќе се запрашате и ...

Read More »

Како се поправа свиткан iPhone 6? (видео)

Leave a comment

10575-2886-140923-iPhone_6_Plus-Bend-l

Кампања против успех на новите модели на паметни телефони на Apple или вистина? По неколкуте видеа каде е покажано дека новите модели на iPhone се виткаат поради материјалот од кој се изработени, корисниците се во дилема дали да го купат. По сето ова излезе и пародија на тоа како единствено може да не ви се витка телефонот. И тоа го ...

Read More »