Home » Вести » За што е добра редовната мастурбација?
Jolidon-basic-Men4

За што е добра редовната мастурбација?

it trading com Мастурбацијата е здрава и треба да се практикува секојдневно. Тоа го советуваат сексолозите посочувајќи дека има многу здравствени предности. На пример, спречува развој на карцином, барем ако може да се верува на најновото истражување кое вели дека повеќе од 5 ејакулации неделно го намалуваат ризикот од рак на простата за третина.

binäre optionen zeiten

best binary options brokers 2017 Редовната мастурбација исто така придонесува да се задржи цврстината на пенисот бидејќи со текот на годините тој буги од тонусот на мускулите. Со секс се јакната и мускулите на долниот дел од карлицата а тоа е многу важно за спречување на дисфункција. Со честа мастурбација може да се постигне одолговлекување на ејакулација со што се постигнува долготрајност.

opcje binarne platforma

automatischer handel mit binäre optionen Ејакулацијата го зајакнува имунитетот и ја зголемува количината на хормонот на стрес, кортизол. И секако, основната и сигурна полза од мастурбацијата е и доброто расположение. Една студија покажа дека снимка од мозокот на личноста која свршува изгледа исто како мозокот на личност која во тој момент зела хероин.

binary option nz