Home » Вести » MORRISSEY ја продолжи турнејата поради концертот во Белград!
Morrissey05EP130611

MORRISSEY ја продолжи турнејата поради концертот во Белград!

opciones binarias demo sin deposito Авалон Продукција успеа да го убеди великанот на Британската музика –  да ја продолжи веќе затворената турнеја и после концертот во Истанбул на 7-ми декември, да го додаде Белград на 10-ти декември. Еден од најголемите инди артисти на сите времиња, човекот кој според New Musical Express/ NME важи за артист кој направил најрепрезентативна и најдостоинствена соло кариера после распад на еден бенд (во случајот – феноменалнте The Smiths), ќе одржи концерт во „Хала Спортова“ на 10-ти декември во Белград.

trading forex halal kah

opzioni binarie 60 euro legalmente 2017 MorrisseyКонцертот на Morrissey во Белград е во оф програмата на проектот на Авалон – Belgrade Calling (кој оваа година ги имаше големите Iron Maiden и Billy Idol) за успешно затворање на годината во Белград.

cose il mercato azioni binarie

trading opzioni binarie senza deposito За тоа колкава е големината, значајот и квалитетот на Morrissey нема потреба многу да се говори и пишува но секако е интересен фактот што неговиот нов албум „World Peace Is None Of Your Business“ (според кој е наречена и турнејата) се најде на 2-ро место на британската топ листа и на 14 – то место на американската топ листа.

iq option отзывы

die besten strategien für binäre optionen Водеќи се од личната желба на Morrissey, Авалон овој концерт не го работи во арена туку го работи во мала интимна спортска сала со многу ограничен број на влезници.

quale app per trading online demo

köpa Viagra prag Македонските фанови на Morrissey и на The Smits не треба да бидат загрижени од релативно малиот капацитет на овој концерт бидејќи за нив ќе биде оставен доволен број на влезници. Билетите во Македонија ќе бидат пуштени во продажба од петок (14- ти ноември) преку продажната мрежа на КупиКартиЗаСе како и online на www.kupikartizase.com по цена од: ПАРТЕР – 1300,оо денари, ТРИБИНА – 1600,оо денари, ФАН ПИТ – 1900,оо денари, GOLDEN SEATS – 2000,оо денари

gioco trading online За Србија и преостанатите земји од поширокиот регион билетите ќе можат да се набават преку глобалната мрежа на Eventim.