Home » Вести » Како филмската шминка ги трансформира лицата на актерите? (фото)
naslovna

Како филмската шминка ги трансформира лицата на актерите? (фото)

Следниве трансформации на славните актери од нивниот природен изглед до ликот на улогата која ја толкуваат во филмот се комплетно различни. Ова е доказ дека филмската шминка прави чуда и може да го направи ликот целосно непрепознатлив.

Ви ги прикажуваме славните актери пред и по филмската шминка – разликата е огромна, нели!?

Арнолд Шварценегер: Terminator 3: Rise of the Machines

arnoldsvarceneger

Еди Марфи: Norbit

 edimarfi

Хит Леџер: The Dark Knight

hitleger

Џенифер Лоренс: X-Men: Days of Future Past

jeniferlorens

Џон Траволта: Hairspray

johntravolta

Џони Деп:  Edward Scissorhands

jonidep

Никол Кидман: The Hours

nikolkidman

Шарлиз Терон: Monster

sarlizteron