Home » Author Archives: admin

Author Archives: admin

Далибор: Power Plate е идеален начин за вежбање денес!

quanti numeri binari si possono rappresentare cin 8 bit Comments Off on Далибор: Power Plate е идеален начин за вежбање денес!

IMG_8153

binary options signals daily Дали сте помислиле дека брзо и ефикасно може да ги намалите килограмите а притоа да формирате тело какво што сакате? Или пак во другиот случај, да се обликувате за многу кратко време а притоа да не треба вежбање кое ќе ви одземе многу време? Power Plate вежбањето е идеална платформа за ова. Брзо, кратко но со видливи резултати. Далибор Јовановски ...

Read More »

Плетени шорцеви и пантолони за мажи – нов луд тренд!

opzioni binarie vincere Leave a comment

crochet-shorts-schuyler-ellers-lord-von-schmitt-9

http://www.omod.no/?demobilizaciya=binere-optionen-liste&29d=09 binere optionen liste Што не ќе им истекне на луѓето од модниот свет… Најновите шорцеви и пантолони за мажи од Шулер Елерс се направени од рециклирани материјали. Така сплетени, потсеќаат на фолклорните елементи кои биле застапени во Америка уште во 1960 година. Според основачот на овие модели, супер стојат и се носливи. Епа момци замислете наместо добри фармерки да носите вакво нешто… а ...

Read More »

Нормална количина на алкохол му годи на срцето!

generic Orlistat 120 mg canada Leave a comment

u2_moderate_alcohol_boost_social_bonding

dieseriösesten und besten händler für binäreoptionen Дваесет и пет годишно следење на 14600 испитаници постари од 45 до 64 години покажа дека умереното пиење на алкохол, односно по 7 мали чаши вино или пак еквивалентна количина на пиво и жесток пијалок влијае позитивно на здравјето и го намалува ризикот од срцеви заболувања. Ова заболување кога срцето губи способност на делотворно пумпање на крв со што не ...

Read More »

Креативна преработка и спот за песната “Маре Маријана” (видео)

köpa Viagra bali Leave a comment

Untitled

http://flegis.si/?wter=migliori-piattafor-e-per-trading-binarie-60-sec&c04=32 migliori piattafor e per trading binarie 60 sec Триото Само Тони и две жени направија многу интересна преработка и видео за песната “Маре Маријана” од Студени нозе. Оваа е супер реализирана идеја која вреди да се слушне и погледне. Антонио Ристески, Марија Докузова и Христина Стојанова се тројцата вокалисти кои се појавуваат и како главни ликови. Заедно со нив може да го видите и Симон Поликарп – Џими. ...

Read More »

Ексклузивно: Какви се забите на Аделина Тахири без фотошоп? (фото)

binary options sharia compliant Leave a comment

133601

binaire opties strategieën Кога фотографите понекогаш ќе се заборават на фотошоп едноставно ликовите кои ги фотографираат добиваат сосема нов изглед. Но кога ќе се заборави да се обработат фотографиите пак се гледаат сите несовршености. Во тетовскиот Palma Mall сеуште има испринтани промотивни материјали за неговото отворање на кое што се пејачките Сара Мејс и Аделина Тахири. Она што е забележително се забите на ...

Read More »

Моделите на Victoria’s Secret како секси рагбистки! (видео)

forextime ecn zero Leave a comment

d9d1efc0-a199-11e4-95a9-199b9255e447_valentines-day-super-bowl-2015-angels-behin

anavars Моделите на Викторија Сикрет имаат нов снимен материјал со кој повторно го привлекоа вниманието на светот. Сега сите очи се вперени во нивниот нов ангажман, како рагбисти. оваа видео реклама ќе се прикаже на 1ви февруари и е загревање за новиот Super Bowl XLIX и сака да пренесе дека Денот на вљубените, 14ти февруари не може да се замисли без ...

Read More »

Cool манипулации со секојдневните предмети!

guadagno 4000 al mese con opzioni binarie Leave a comment

This-17-Years-Old-Artist-Creatively-Plays-With-Ordinary-Things27__880

opcje binarne wypłaty Седумнаесет годишниот Кристијан Менса од Чешка отсекогаш ги гледал работите околу себе од еден поинаков агол во обид да има поразлична перцепција од останатите. Со текот на годините, дошол до една одлична идеја – секојдневните предмети кои ги користиме може да се искористат за уникатни композиции и создавање на “реални” ситуации”.

Read More »

Џеси Џеј има супер талент – пее со затворена уста!

Leave a comment

jessie-j-who-you-are

Позната по специфичноста на својот вокал, Џеси Џеј во шоуто на Grahan Norton ја изненади публиката со талент кој го открила уште во детските денови, пеење со затворена уста. Ама ако помисливте дека би се слушало само “мумлање” тогаш ќе ве разочараме бидејќи ова е вистинско пеење и зборовите се слушаат многу јасно. Ако сеуште не ја слушнавте, повелете! [niceyoutubelite ...

Read More »

Канадскиот пасош е најкреативниот кој досега е издаден! (фото)

01

Новиот канадски пасош слободно може да кажеме дека е најкреативниот пасош кој до сега е издаден. Страниците на новиот пасош се забавни, и шарени под УВ светлина. На секоја страница има различна аплицирана фотографија која што целосно се појавува под светлината. Освен чипот, овие страници се исто така заштитна мерка за било каква евентуална злоупотреба.

Read More »