Home » Вести » 40 години БИЈЕЛО ДУГМЕ: Горан Бреговиќ ft. Ален Исламовиќ на 7ми Ноември во Скопје !!!
foto Brega 40g.Bijelo Dugme

40 години БИЈЕЛО ДУГМЕ: Горан Бреговиќ ft. Ален Исламовиќ на 7ми Ноември во Скопје !!!

По повод 40години од неприкосновеното come si fa a giocare in borsa tessuti online stock Бијело Дугме”, а во склоп на нивната светска турнеја binäre optionen hilfsmittel binary options trading strategy youtube КО http://revedecabane.com/?ower=chi-di-voi-guadagna-con-opzioni-binarie&946=a0 chi di voi guadagna con opzioni binarie НЕ ПОЛУДИ binary trading demo , köp Viagra 50 mg master НИЈЕ НОРМАЛАН” binäre optionen flatex ,  Авалон Продукција ќе биде организатор  на големиот славенички концерт на  binary options trading signal providers Горан Бреговиќ, придружуван од http://sensuousmuse.com/?tormozok=qui-ubi-trading-on-line&206=11 qui ubi trading on line “ http://www.divestit.com.au/?parasyk=opzioni-binarie-milionair&2d2=58 opzioni binarie milionair Оркестар за свадбе и сахране” и best binary options broker Ален köp Viagra på nätet Idre, Sverige Исламовиќ како специјален гостин.

Авалон Продукција со задоволство  прифати  да го работи овој историски проект, поготово ако се земе во предвид  дека Скопје беше избегнато, кога пред 9 години се собра “Бијело Дугме” tastylia review и кога имаше само три концерти  во Сараево, Загреб и Белград.

На оваа турнеја, за која Брега изјавува дека ќе свират секаде во светот каде има “наши” луѓе, ќе бидат изведени сите најголеми хитови на “Бијело Дугме” од нивните 9 албуми.

valutahandel tillstånd option compare binary text Кад би био Бијело Дугме” , ”Селма”, ”Не спавај мала моја”, ” Пристао сам бићу све што хоће”, ”На задњем седишту мога аута”, ”Ружица си била”, ”Падају звезде”, ”Лоше вино”, ”Битанга и Принцеза”, ”Сањао сам нођас да те немам”, ”Липе цвату”, ”Тако ти је мала моја кад љуби босанац”, ”Хајдемо у планине”, ”Има нека тајна веза”ова е само дел од репертоарот на најпродаваниот, најнаградуваниот и најслушаниот бенд на целиот Балкан на сите времиња.

Ален Исламовиќ за овој голем спектакл изјавува:

”Многу ми драго што повторно со Горан ќе застанеме на бина како во далечната 1989. Ќе ги свириме и пееме сите најубави песни на “Бијело Дугме” и заедно со нашите фанови да го прославиме 40 годишниот роденден на бендот. Јас како последен пејач на Дугме и тогаш ги пеев сите песни, па можам и денес. Секако тоа ќе бидат концерти полни со многу носталгија, тага и среќа. На концертите ќе не прати “Оркестар за свадбе и сахране” но во еден модерен манир. Сакам да ја искористам оваа прилика и да ги повикам сите генерации да ни се придружат заедно да го прославиме овој голем јубилеј ”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*