Петок е резервиран за Македонски Шлагери во Public Room

Се знае каде има #ретро журка овој петок! Затоа, соберете го цело друштво и дојдете во Public Room спремни за џускање на македонски #ретро хитови!
Македонски шлагери, песни со душа и емоции, заслужено често ги нарекуваме и македонски евергрини.

Тоа се песни кои се пејат во секоја прилика, насекаде и покрај тоа што изминуваат години и години.

Јавна Соба најавува серија концерти на Ретро Рингтонс, почнувајќи од 23.02.2018 година, со изведба на некои од најубавите македонски поп хитови во периодот од времето на Шпато до денес, кои ќе ви овозможат едно пријатно патување низ времето, сеќавањата и ќе ве потсетат на различните трендови на култура низ декадите.

Ретро Рингтонс е состав од младата генерација музичари од земјава, кои со сигурност ќе додадат и капка од современиот пристап кон музичката уметност на денешницата.

Ве очекуваме на концерт во нашата концертна хала Cosy Room.

За резервации јавете се на 078 250 554!

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here