Концерт на Magnifico во Скопје

MAGNIFICOе причината а Станица26 е местото каде што треба да бидете овој 13 Април!

Едно од најинтригантните имиња на музичката сцена во регионов, словенечкиот музичар Роберт Пешут Мањифико доаѓа во Скопје подготвен да приреди незаборавно концертно доживување за македонската публика.

Во 2016-та, MAGNIFICO го објави албумот насловен „Charlatan de Balkan“, а ова остварување тој го претставува на актуелната регионална турнеја во чии рамки гостува и во Скопје.

Билетите можете да ги најдете во сите продажни места на Mk Tickets:
претпродажба – 300 денари,
на врата – 400 денари.

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here