After Work забава во Скопје!

After Work забави во Скопје. Погледнете:

Black Friday After Work дружба со тимот на Grouper – Паб Комедија


Петок, 24 Ноември во 17:00ч – 21:00ч

Black Friday е нашиот патронат дечки! Истото чуство го имаме за овој ден како кога се спремаш за рецитирање или да ја изиграш кореографијата на твојот живот на тој голем ден.

Оваа година слоганот ни е “Хаос, Попуст, Лудило – Кој купи, купи” и баш ова ни ја опишува и еуфоријата и атмосферата што ја имаме во канцелариите еден месец пред Black Friday, а секако кулминацијата е неделата претходно кога цел тим “заглавува” до вечерните часови и кога се мразиме, па се сакаме, па се мразиме, па се сакаме и така натаму. Нормално пикот го доживуваме во петок Д Деј, негово виосчество – црниот петок!

Оваа година нашата “интерна” Black Friday дружба сакаме да ја отвориме за сите и по твој повод ве повикуваме на дружба со Grouper тимот.

Нормално дека догворивме привилегии за сите (професионална деформација ни е барање попуст)!

ПАБ КОМЕДИЈА се супер расположени да бидат домаќини на оваа дружба и да дадат 50% попуст на сите пијалоци и храна од менито!

Плус СКОПСКО ни се пријатели и за сите вас има отворена специјална зделка – влезница за забавата за 29 ден. со гратис Welcome drink Skopsko Smooth.

Ве чекаме на црн петок, после работа, гладни, жедни и расположени.

Ве сакаме,
Тимот на Grouper

 

AfterWork Party w/ Bandoff

Петок, 24 Ноември во 17:00ч – 20:00ч

Во петок (24.11.2017), се расположуваме во pop rock after work ритам со BANDOFF.
Дојдете да ја завршиме работната недела со врвни вина, деликатесите на Бруклински и музика за сите сетила! 🙂

Почнуваме во 17 часот.
Резевирајте на 078 337 843 / 02 6091 844, или преку порака на нашиот профил.

 

BLACK Friday – Studio Pub


Петок, 24 Ноември во 16:00ч – 20:00ч

That’s right…Studio Pub style… BLACK FRIDAY door buster deals!
40 мкд 0.5 Skopsko!

 

На Пиво После Работа – Центар Бар


Image may contain: text

Петок, 24 Ноември во 17:00ч – 20:00ч

Овој петок, Ве каниме на пиво, јадење и фина музика со Мартин Мила.
* Почеток од 17:00 до 20:00 часот
* Од понудите истакнуваме:
– Пилешки крилца (дупла порција ) + 3л свежо точено Наше Македонско = 550 ден.
– Порција спирала компир + 4х0,5 кригли свежо точено Наше Македонско = 350 ден.
Се гледаме таму!
* За повеќе информации:
02/6091-100
Центар Бар

 

IT’S TIME for Aperitivo, Perfect Italian Style, ПЕТОК 16-22ч


Петок, 24 Ноември во 16:30ч – 21:30ч

Време е за …Аperitivo PLAY Time, 😁😎👍🏻⚡️🍻🍷🔞🍾, PLAY ALL DAY, ул.Македонија, и овој петок Ве кани на добро познатото APERITIVO од 16 до 22 часот кое Ви овозможува да уживате во вкусна закуска и попладневен пијалок. Бидете точни, резервирајте си ја вашата маса на време и дојдете со празен стомак…
За музичко intermezzo се задолжени LeNa & R’N’C бенд… DJ Mile Djurich (Antenna 5)…забавата да биде уште поголема “Аperitivo” пијалоците на промотивни цени …

Резервации на тел.
072/311 077
02/3222 091

 

Petok: AfretWork “Casa Cubana”


Петок, 24 Ноември во 17:00ч – 20:00ч

Petok:
AfretWork “Casa Cubana”
Filip Jordanovski & Emilija Gievska..Latino,Retro pop Hitovi vo zivo..
Omilenite kokteli i Hrana na 20% na celata smetka!
Neka vikendot vi zapocne zabavno i raspolozeno:)

 

Aperitivo After Work со DJ Flooder и Fantinel Prosecco! – Дистрикт Бар


Aperativo Afterwork секоја среда само во Дистрикт Бар и Ресторан!Уживајте во музиката на единствениот DJ Flooder и опуштете се заедно со Fantinel Prosecco!
Ве очекуваме! Tелефон за резервации : 02 510 2535

 

Ноември во Brick Bar


Ноември во Brick Bar
Месец полн со изненадувања и промоции.
Одлична музичка програма и посебен избор на пијалоци за полесно да ги поминете ладните денови.
Промоциите на пијалоците траат преку целата недела од 12 до 22 часот, а посебната музичка програма од 12 до 19 часот.

Бидете со нас 😉

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here