Home » 2017 » февруари

Monthly Archives: февруари 2017

Петок 17.02.2017 – Недела 18.02.2017

231456

Петок – 17.02.2017 : Alo Alo, Gnezdo Kitchen bar, Irish pub, Midnight, Mamas Сабота – 18.02.2017 : Irish pub, Mamas, Midnight Петок – 24.02.2017 : Old School caffe, Republicka bar, Gnezdo Kitchen bar, Irish pub, Midnight, Mamas

Read More »

Петок 10.02.2017 – Недела 12.02.2017

101112022017

Петок – 10.02.2017 : Gnezdo Kitchen bar, Irish pub, Mamas, Midnight Сабота – 11.02.2017 : Alo Alo, Gnezdo Kitchen bar, Irish pub, Midnight, Mamas Недела – 12.02.2017 :

Read More »

Лејди Гага влезе во историјата на Супер Боул

unnamed (9)

Лејди Гага вчера вечер настапи на полувремето на Супер Боул во Тексас, и преку своите хитови им посвети суптилна порака на политичарите. Пред својот настап пејачката изјавила дека нејзиниот настап ќе биде во духот на еднаквоста, љубовта и сочувството за земјата што ја сака, а изборот на песната со која таа го отвори шоуто го потврди само тоа. Настапот го ...

Read More »

Петок 03.02.2017 – Недела 05.02.2017

45645698456

Петок – 03.02.2017 : Back Yard Birthday PARTY, Irish pub, Mamas, Midnight Сабота – 04.02.2017 : Alo Alo, Gnezdo Kitchen bar, Irish pub, Midnight, Mamas Недела – 05.02.2017 :

Read More »

Трансформација на претседателот Трамп од модните стилисти

unnamed (6)

Со оглед на фактот дека Доналд Трамп е познат по својата фризура, портокаловата боја на кожа и огромните костуми ,сега кога стана новиот претседател на САД стилистите од модниот магазин на GQ, незадоволни од својот изглед, одлучија да направат претседателска трансформација. Доналд Трамп носи Бриони оддела кој чинат помеѓу $ 6000 и $ 17.000. Сепак, Трамп носи премногу широки панталони ...

Read More »

За што се добри честите сексуални односи со партнерот?

unnamed (5)

Истражувањата покажаа дека зголемена сексуална активност придонесува за поздрава и повеќе успешна бременост како и ин витро оплодување. Овие тврдења се поврзани со начинот на кој телото на жената еволуираше со текот на времето, и на имунолошкиот систем. Студијата вели дека жените кои имаат редовен секс со истиот партнер за најмалку три месеци пред зачнувањето имаат намален ризик за преекпламсична ...

Read More »

Совети за мажите: Како да врзувате шал?

unnamed (4)

Шалот или марамата е една од омилените модни додатоци во ладното време. Комбинирање на различни начини на врзување жал не е само за жените, бидејќи и двата пола можат да привлечат внимание со добро и убаво врзани марами. Со нив ни е постојано топло, но колку начини знаете да врзете шал или марама? Ако вашиот одговор е три или пет, ...

Read More »

Италијански чевли со потпис на Џенифер Лопез

unnamed

Популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез ги здружи силите со познатиот италијански дизајнер за чевли Џузепе Заноти и објави линија на луксузни чевли наречена “Џузепе за Џенифер Лопез”. Чевлите се во продажба од 23 јануари. Јас отсекогаш бев девојка која сака чевли. Сакам убави чевли и чизми за да се создаде комплетен изглед. Во однос на работата која ја правам, ...

Read More »