Home » 2016 » октомври

Monthly Archives: октомври 2016

Најжешките Halloween костими на познатите (фото)

optiontrade Comments Off on Најжешките Halloween костими на познатите (фото)

gettyimages-617326140

binaire opties beste Иако денес е 31 Октомври и веќе на глобално ниво се прославува овој ден како Ноќ на вештерките, Halloween, повеќето веќе го дочекаа изминатава сабота. Забави по повод оваа ноќ беа приредени во поголемите светски метрополи како Лос Анѓелес и Њујорк, а највпечатливи и секако најзаприметени костими и маски беа оние на познатите. Од Бијонсе, Марта Стјуарт па се до ...

Read More »

Во Америка се продава вино со марихуана

http://istore-buy.com/bestsellers/tastylia.html tastylia uk Comments Off on Во Америка се продава вино со марихуана

marijuana-wine-header

Sildenafil Citrate försäljning Фактот што во американската држава Калифорнија лекарите може да ви препишат марихуана , компаниите се постојано во потрага по нови производи за да ги искористат предностите на растечкиот тренд на правно консумирањето на марихуаната а со тоа и зголемувањето на профитот. Виното со марихуана, кое постои уште од времето на античка Кина, колку и звучи чудно но тек овие неколку ...

Read More »

Се продава куќата на Хари Потер

opzioni binarie a partire da 1 Comments Off on Се продава куќата на Хари Потер

unnamed-6

binära optioner skatteverket Куќата од предградието на Лондон, којa во филмот за момчето-волшебник Хари Потер била снимена како домот на неговиот роднина, каде што го поминал детството, е понудена за продажба. Фановите на момчето-волшебник ја препознаваат оваа куќа како зградата на фиктивни адреса “4 Pivet driv” која всушност беше куќата на неговите зли тетка и чичко, Дарслиеви. Куќата се наоѓа во предградието Бракнел, 50 ...

Read More »

Со пиво до повеќе секс и расположение!

forex o operazioni binarie Comments Off on Со пиво до повеќе секс и расположение!

unnamed-5

premarin cream mexican pharmacy Нова научна студија покажува она што и можеби и го знаевме – дека пивото не прави посреќни и повеќе желни за секс. Една студија спроведена од страна на Европскиот колеџ за невро-психо- фармакологија е фокусирана на прашањето за тоа како алкохолот може да ја промени перспективата кај луѓето. На интердисциплинарни студии на случаен избор од 60 здрави доброволци (30 мажи ...

Read More »

WC шолја направена од вистинско злато!

corsi trader milano Comments Off on WC шолја направена од вистинско злато!

unnamed-4

online pharmacy no prescription Orlistat 120 mg Италијанскиот уметник, Маурицио Кателан направил многу необична инсталација, која е изложена во музејот Соломон Р.Гугенјахм во Њујорк. Всушност, тоа е целосно функционална WC шолја направена од осумнаесеткаратно злато. WC шолјата се наоѓа во нормален тоалет на четвртиот кат од музејот и како што велат од музејот пред тоалетот ќе биде поставен и чувар кој што ќе го пази овој прилично ...

Read More »

Како да го зајакнете имунитетот за само 15 секунди!?

http://revedecabane.com/?ower=afx-trading-on-line&8fd=9d afx trading on line Comments Off on Како да го зајакнете имунитетот за само 15 секунди!?

unnamed-3

auto opzioni binarie punto com Професор Сергеј Бубновскиј, познат руски експерт по кинезиологија (кинезотерапија), тврди дека постои еден многу едноставен метод за зајакнување на имунолошкиот систем. Ова е неговата препорака: Секој ден во корито или кофа ставете многу ладна вода, па дури и мраз, и потопете ги нозете во неа 10 до 15 секунди. А потоа избришете ги вашите нозе со крпа и облечете дебели ...

Read More »

Тужба поради вибратор-шпиун!

ip option binaire Comments Off on Тужба поради вибратор-шпиун!

unnamed-2

www topoption de Жена поднесе тужба против производителот на "паметни" секс-играчки, откако дозна дека компанијата собира интимни детали на клиентите. “Стандард иновејшн”е обвинет за тајно собирање на чувствителни лични податоци од својот “ти-вибратор”, вибратор кој може да се контролира преку апликации за смартфон. Она што го откривме е дека овие играчки може да се контролираат од страна на апликацијата на паметниот телефон. Ова значи дека ...

Read More »

Каков скокот имате?

Comments Off on Каков скокот имате?

unnamed-1

Ако некогаш сте се обиделе да се скокоткате самите, веројатно сте сфатиле дека тоа не е можно, бидејќи немало никаков смешен ефект. Тоа е затоа што мозокот реагира само на допир кој не е очекуван. Психологот Стенли Хол назад во 1897 година открил дека постојат два типа на скокот – оној ​​што предизвикува смеа и друг кој тоа не го ...

Read More »

Капење во 270кг. Нутела (видео)

maxresdefault

Сигурно сте уживале во полна када вода со морска сол, егзотичен мирис и музика за опуштање. Како на филм. А сте помислиле како би било водата да ја замените со Нутела крем? Во следното виде, храброто момче се одлучи да го реализира овој предизвик. Капење во 270 kg. Нутела. Звучи неверојатно, но реално е!  

Read More »