Home » 2016 » септември

Monthly Archives: септември 2016

Јапонците не се замараат со секс!

http://tecnolec-lavages.com/?semkis=strategie-opzioni-binarie-turbo strategie opzioni binarie turbo Comments Off on Јапонците не се замараат со секс!

hot-sex

quando investire in opzioni binarie “Japan Times”  објави дека 70 % од машките и 60 % од женските во Јапонија не се во брак ниту пак во љубовна врска и тоа не ги интересира. Ова се однесува на старосната група од 18-34 години. А повеќе од 40 % од испитаниците изјавиле дека немале ниту едно сексуално искуство до тогаш. Резултатите на ова истѕражување се правени ...

Read More »

Џенифер Анистон: Тоа е карма!

http://traffic-dealer.de/?kruwa=binäre-optionen-im-vergleich binäre optionen im vergleich Comments Off on Џенифер Анистон: Тоа е карма!

angelina-jolie-brad-pitt

binaire opties winst Потврдено е дека Бред Пит и Анџелина Џоли ќе се разведуваат. Иако беа совршениот холивудски пар, сепак ќе продолжат по свои патишта. И бидејќи секогаш медиумите ги полнат изјавите во кои се препознава емоција или скриена порака, овој пат на таблоидите се појави изјавата на поранешната сопруга на Бред Пит, Џенифер Анистон која изјави: – Тоа е карма. Кратко и ...

Read More »

Регрутација на нови членови во АИЕСЕК

florex free Comments Off on Регрутација на нови членови во АИЕСЕК

unnamed-2

drawdown forex definition АИЕСЕК е најголемата интернационална организација предводена од млади луѓе која се стреми за постигнување мир во општеството и исполнување на човечкиот потенцијал преку активирање на лидерски способности кај младите. Овозможува развој главно преку практични искуства во земјата во која живеат или интернационални искуства во над 120 земји. Еден од начините преку кои студентите најмногу можат да ги развијат своите лидерски способности е да бидат дел од оваа ...

Read More »

Grouper.mk со нова кампања за доживување на Македонија

http://fiontar.ie/?v=binär-option-broker-2015 binär option broker 2015 Comments Off on Grouper.mk со нова кампања за доживување на Македонија

pr12

opzioni binarie 20 Водечкиот сајт за групни попусти, Grouper.mk, го најавува почетокот на кампањата “Доживеј ја Македонија”, која за прв пат ја лансираше минатата година. “Доживеј ја Македонија” има за цел да ги мотивира граѓаните да ја прошетаат Македонија преку секојдневно објавување на атрактивни понуди со големи попусти за хотели, вили, ресторани и тури низ кои се опфатени речиси сите региони во земјава. “Ние на корисниците им ...

Read More »

ЕЕСТЕК Академија – прв модул “S4E HACKATHON”

strategie opzioni binarie candlestick Comments Off on ЕЕСТЕК Академија – прв модул “S4E HACKATHON”

unnamed-1

giocare in borsa azioni binarie Студентската организација ЕЕСТЕК ЛК Скопје од 1 Октомври почнува со реализирање на серија бесплатни курсеви кои ќе бидат достапни за ограничен број на студенти на УКИМ. Серијата од различни модули под името ЕЕСТЕК Академија ќе почнат да се реализираат на техничкиот кампус на УКИМ. Предавањата на секој од овие курсеви ќе бидат на атрактивни теми, а нивната реализација ќе ја ...

Read More »

Револуционерни патики за трчање на Reebok

Comments Off on Револуционерни патики за трчање на Reebok

ZPump-Fusion-2.5-5

Новата сезона на трчање Reebок ја започна со новата ZPump Fusion 2.5 колекција патики која овозможува облик по мерка на секој кој ги носи. Освен што се стилизирани, наменети се за постигнување врвни резултати благодарение на три главни компоненти: Pump технологија, PowerFrame и карбонизирана пена. Со оваа технологија, специјалната комора околу стопалото се полни со воздух и креира облик кој ...

Read More »

Моника Белучи зборува на српски јазик во „On the Milky Road“

07

Новата ѕвезда во филмот на Кустурица е светската ѕвезда Моника Белучи. Оваа актерка која ќе се појави во филмот „On the Milky Road“ и верувале или не, зборува на српски. Се појави сцена во која 51 годишната италијанска убавица зборува со Кустурица на српски јазик. Со овој филм, Емил Кустурица ќе се бори на филмскиот фестивал во Венеција за Златен лав. ...

Read More »