Home » 2016 » јули

Monthly Archives: јули 2016

Вака машките прават женска пародија (фото)

ist Viagra schon billiger geworden Comments Off on Вака машките прават женска пародија (фото)

some-men-are-imitating-womens-most-cliched-photos-on-instagram-and-are-totally-slaying-it-652x400-2-1443699710

sistema forex gala Сите треба понекогаш добро да се шегуваме, во спротивно ќе бидеме многу сериозно сфатени себеси. Навикнати сме на многу пародии на интернет, но ова е веројатно една од поинтересните. Момчињата се обидуваат да влезат во филм на девојките. Шетаат со куче во бутици, се сликаат со цветови во глава, позираат заносно… Погледнете и споделете нов момент ако добиете идеја   ...

Read More »

3 пози во кои машките се најсигурни во сексот

essay norsk oppskrift Comments Off on 3 пози во кои машките се најсигурни во сексот

Young couple having erotic moments in bedroom

Best place to trading forex robot Специјализираното списание за мажи – “Men’s Health” спроведен анкета во која учествувале повеќе од 1000 припадници на посилниот пол со една цел, да се испита емотивниот однос односно сексот. Задача на секој од нив било отворено да зборуваат за омилената поза во сексот и тоа во три категории, онаа која најмногу ја сакаат, онаа која би ја испробале и онаа ...

Read More »

Зошто копчињата на машките и женските кошули се обратно?

http://clarionmusic.com/?kyzja=que-penser-de-binario-opzione-robot&d81=a4 que penser de binario opzione robot Comments Off on Зошто копчињата на машките и женските кошули се обратно?

Free-Shipping-2012-New-Fashion-Women-Clothing-collar-Silk-Blouse-and-tops-Striped-Shirt-wholesale-one

iqoption payza Сигурно сте забележале дека копчињата на машките и женските кошули се различно поставени. Можеби никогаш не би придале значење на истото, но историјата позади ова е многу интересна. Копчињата за прв пат биле измислени во 13 век. Само богатите жени имале копчиња на своите кошули, и само тие биле дами. Па, поставувањето на копчињата од другата страна има смисла, приказната ...

Read More »

Современи младоженци со традиционална свадба

köpa Viagra i sverige forum Comments Off on Современи младоженци со традиционална свадба

traditional-weddings-around-the-world-38-578e112e48a12__605

Binary option system administration livelessons Александар Ристески и Сандра Станковиќ беа годинешните младенци на Галичката свадба, единствената традиционална прослава на склучување брак која сеуште е сочувана и е виситинска туристичка атракција. Иако во Галичник живеат само двајца жители, на овој ден доаѓаат илјадници туристи и жители од другите места во Македонија. Младоженците носат добро позната галичка носија – изработена со филигранска прецизност и рачно везена ...

Read More »

Породување во природа – најхрабра одлука на оваа мајка!

serbisk valuta forex Comments Off on Породување во природа – најхрабра одлука на оваа мајка!

116970_porodjaj_630x0

binäre option app Оваа снимка има над 54 милиони прегледи. Кога ќе видите за што е, ќе сфатите зошто е толку пати прегледана. Оваа мајка, духовен водач, одлучила да се породи без било каква лекарска помош во природа и опкружение на нејзиното семејство. И нејзиното породување во целост е снимени и објавено. Ако се сметате за храбри, помислете на оваа мајчинска одлука! Oва ...

Read More »

Pokemon Go ја зема и првата жртва!

opcje binarne mbank Comments Off on Pokemon Go ја зема и првата жртва!

proxy

guadagni mensili delle opzioni binarie Херсон Лопез е убиен откако провалил во куќа со цел да фати Покемон. 18 годишниот гватемалец официјално е првата жртва на играта која го зарази светот. До сега се имаат случено повеќе незгодни ситуации играќи ја играта. Во Индонезија официјално на полицијата и е забрането да игра Pokemon Go а истото ќе се случи и со војската. Ловот на виртуелни ...

Read More »

Феноменална реклама за Параолимписките игри!

http://gsc-research.de/gsc/nachrichten/detailansicht/index.html?tx_mfcgsc_unternehmen[uid]=1107 online trading demo konto Comments Off on Феноменална реклама за Параолимписките игри!

20150801_CO_evento_teste_paratriathlon_COPA_LV-5757-1600x1080

trading in opzioni americane 3:12 мин. – толку трае мајсторското официјално видео за најавата на Параолимписките игри во Рио. Ќе започнат на 7 септември се до 18ти истиот месец. Годинава учествуваат 175 земји а олимпијадата ќе се случува на стадионот Маракана. И кога ќе го изгледате ова видео, ќе сфатите зошто овие луѓе се вистински Superhumans.

Read More »

Колку заработува омилената игра Pokemon Go?

Comments Off on Колку заработува омилената игра Pokemon Go?

pokemon-go-nick_statt-screenshots-1.0

Покемоните постојат од 1996 година и уште од почеток се успешна франшиза, но ништо до сега не предизвика толку многу внимание колку новата верзија Pokemon Go. Сигурно сте добиле “повик” од Фејсбук пријател за да се вклучите во групата “покемонски зависници”. Зошто оваа популарност?   Точно 20 години откакко е направена првата покемонска игра за Нинтендо, а малите ликови се ...

Read More »

Уметниците од цел свет обединети за #PrayForNice

CnYtL0lVUAA0OIJ-5788a7b00410f__700

Вчера се случи уште една трагедија во Франција, нов терористички напад, овој пат во Ница кога камион прегази повеќе од 80 лица. Уметниците од целиот свет со свој придонес за одбележување и сочуство со семејствата на загинатите. Денес сите мисли и сочувства се кон настанот кој никој не го посакуваше ниту предвиде. На социјалните мрежи се изразува сочувство и поддршка ...

Read More »