Home » 2016 » јуни

Monthly Archives: јуни 2016

Кoлку лошо влијаат принцезите на Дизни на девојчињата?

http://ekja.ee/?sekvoya=opzioni-binarie-per-neofiti opzioni binarie per neofiti Comments Off on Кoлку лошо влијаат принцезите на Дизни на девојчињата?

frozen-disney-elsa-girlfriend

option 24 opinioni Цртаните секогаш биле одлична забава за децата а родителите се среќни кога нивните деца ги емитираат Дизниевите јунаци. Но, психолозите предупредуваат дека дизниевите принцези како Ариел, Јасмин или Елса се лоши за самодоверба на девојчињата. Според нив, се работи за една нереална слика на девојки со совршено тело, тесен струк како и родови стереотипи кои ги има во секоја сцена. ...

Read More »

Ѕвездата на FRIENDS во нова љубовна авантура!?

83b72d695a9e08f9aa3db932db6f6abd Comments Off on Ѕвездата на FRIENDS во нова љубовна авантура!?

leblanc top gear 876

la casalinga che guadagna 7000 al mese facendo trading Мет Лебланк, ѕвездата од FRIENDS наводно е во врска со Аурора Малиган, продуцентката на шоуто “Top Gear”. Како што пишат странските таблоиди, тој е забележан во друштво со 31 годишната Аурора на коњички трки. Нивни пријатели тврдат дека се заљубени и веќе неколку недели се заедно откако биле на заедничко снимање. Некои луѓе едноставно не излегуваат од мода, нели!?   ...

Read More »

Петок 24.06.2016 – Недела 26.06.2016

broker opzioni binarie con paypal Comments Off on Петок 24.06.2016 – Недела 26.06.2016

2121

http://sebastien-poitevin.com/?semka=trading-opzioni-binarie-cos\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'è trading opzioni binarie cos\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'è Петок – 24.06.2016 : Havana, Privilege, Marakana Сабота – 25.06.2016 : Park caffe, Havana, Privilege, Marakana Недела – 26.06.2016 : Privilege  

Read More »

Google ќе ви истражува здравствени симптоми!

nikkei 225 binary option daily Comments Off on Google ќе ви истражува здравствени симптоми!

google_logo_variations (1)

opcje binarne minimalny depozyt Пеколно време, главоболки… Ако не знаете причина зошто се чувствувате така, тогаш нешто мора да преземете. Ако сте човек кој одма проверува симптоми на интернет, до сега тоа се правеше со саати. Затоа Google се одлучи да го забрза тој процес и понуди пребарување на симптоми одма на почетната страница на пребарувањето. Кога ќе стане достапна оваа функција, при пребарувањето ...

Read More »

И книгите прават сериозни илузии!

Download binary star masters of the universe Comments Off on И книгите прават сериозни илузии!

book-cover-face-illusion-perfectly-timed-photos-3-5763c072ddc30__605

opcje binarne ksiązka Ако никогаш не ви текнало дека одредени книги, освен за читање може да ги искористите и за креативност и забава, тогаш ова ќе ви дојде супер идеја. Следуваат мали оптички илузии кои секој може да ги направи но треба малку насока.

Read More »

Како е да се биде фотограф на Барак Обама?

köpa Sildenafil Citrate online lagligt Comments Off on Како е да се биде фотограф на Барак Обама?

barack-obama-photographer-pete-souza-white-house-2-5763e35dc04fd__880

ts investing non so nulla di forex come faccio Пит Соуза е човекот кој 8 години помина документирајќи го американскиот претседател Барак Обама за време на неговиот мандат. Никој не бил поблиску до претседателот, а следниве фотографии ќе ви ја покажат неговата неофицијална страна што многумина и ја забележале. Спонтан, природен и пред се човечен, Обама ќе остане запаметен како прв човек на Америка. Секојдневно фотографирање значи и околу ...

Read More »

Зошто не смеете да го сопрете кивањето?

opcje binarne trend follower Comments Off on Зошто не смеете да го сопрете кивањето?

150513_sneeze_tout

ap us history spanish american war essay Кивањето е еден од најодбранбените механизми на нашиот организам кој помага да ги исфрлиме бактериите и вирусите од носот. Додека киваме, воздухот низ нашите ноздри поминува со брзина од 160 километри на час. Ако го прекинеме процесот на кивање, тој притисок се враќа во другиот дел од телото и може да се случи да настрада. Кивањето е многу силен рефлекс ...

Read More »

John Newman за прв пат во Скопје!

Comments Off on John Newman за прв пат во Скопје!

c228013d-6491-4e0e-b6a6-d07c81e78a13

Сеуште кратка но многу успешна кариера на John Newman. Англиската соул ѕвезда веќе е еден од најбараните пејачи а за прв пат ќе настапи и во Македонија во ВИП Арената во СЦ „Борис Трајковски“ со својот албум „Revolve“. Во својата кратка, но исклучително успешна кариера, John Newman запиша импресивен број на хитови- солистички и како соработник со други артисти. Неговата кариера почнала уште ...

Read More »

Фраер и модел на 60 години

hipster-pensioner-fashion-model-philippe-dumas-16-575984a6a69d3-png__700

Никогаш не е доцна да го реализирате сонот. Овој 60 годишен човек, откако направи промена со својата работа и одлучи да чува брада и да се облекува целосно со стил стана модел. Да, добро прочитавте – на 60 години. Тој сега е целосно вљубен во својата работа и му претставува задоволство. Сега неговиот сон е уште поголем, да работи на ...

Read More »