Home » 2016 » мај

Monthly Archives: мај 2016

Што предизвикува претераното користење на телефоните?

stanozolol tablets in australia Comments Off on Што предизвикува претераното користење на телефоните?

angry-phone-user2

binäre option legal Луѓето помлади од 25 години во просек својот мобилен телефон го проверуваат барем 32 пати дневно. Дури и повозрасните луѓе не се одвојуваат од својот телефон од рано на утро бомбардирајќи со пораки на друштвените мрежи. Со сите овие “активности” американските психолози посочуваат дека може да дојде до сериозни нарушувања на можност за концентрација и внимание. Проблемите со вниманието опфаќаат ...

Read More »

Петок 27.05.2016 – Недела 29.05.2016

http://thegobblersknob.com/?savikshyster=opciones-binarias-bono-bienvenida&d8b=d1 opciones binarias bono bienvenida Comments Off on Петок 27.05.2016 – Недела 29.05.2016

232332323232

strategie per vincere con le opzioni binarie Петок – 27.05.2016 : Havana, Marakana, Privilege Сабота – 28.05.2016 : UEFA Champions League FINAL GAME – BackYard, Stobi, Park caffe, Privilege, Marakana, Havana Недела – 29.05.2016 : Ciao, Stobi  

Read More »

Филмски освежувања во Кино Милениум

order Viagra no prescription in Cleveland Ohio Comments Off on Филмски освежувања во Кино Милениум

the_nice_guys_review_ryan_gosling

hirose uk binary options Нови супер филмови во Кино Милениум. Од вечерва 20:00 часот на репертоарот е ФИНИ МОМЦИ (THE NICE GUYS). Филмот е во режија на Shane Black, а актерската екипа е фантастична Ryan Gosling, Russell Crowe, Matt Bomer, Kim Basinger. Уште еден филм кој има блескава актерска екипа, а ќе се најде на репертоарот од денес е АЛИСА ЗАД ОГЛЕДАЛОТО (ALICE THROUGH THE LOOKING GLASS). Johnny Depp, Mia ...

Read More »

Ријана дизајнираше очила за Диор

indicatori di opzioni binarie Comments Off on Ријана дизајнираше очила за Диор

pixelmk-rijana-dizajnirashe-ochila-za-sonce-za-dior-43676

how to use adfly to make money Футуристички очила во боја од новата колекција на Диор. Овој пат модната куќа направи соработка со Ријана која дизајнираше нови сосема футуристички модели кои ќе може да ги најдете ексклузивно само во продавниците на Диор. Моделот на рамка е достапен во 6 различни бои а има и посебен делукс модел со 24 каратна позлата. Едните очила ќе бидат по цена ...

Read More »

Урнебесна пародија на тренд-љубовните фотки!

How To Get Revia Prescription in Lancaster California Comments Off on Урнебесна пародија на тренд-љубовните фотки!

kolaz.

trading opzioni binarie cos////\\\\\\'è Се сеќавате на рускиот фотограф Мурад Осман и неговата девојка Наталиа Закарова, парот кој го започна трендот на #followmeto фотографии сликајќи се себеси додека патуваат? Ако не ви текнува, еве една потсетување. Наспроти нив, тајванскиот пар Форест Лу и Агнес Чиен направија една пародија која што сигурно ќе ве насмее до солзи. За време на нивниот одмор во Хаваи, парот ...

Read More »

Шинед О’Конор: Подобро молете се да умрам!

binary options sentiment indicator Comments Off on Шинед О’Конор: Подобро молете се да умрам!

sinead-oconnor-2014-nicole-nodland-01-billboard-650

binäre optionen demo konto deutsche sprache Една од најпознатите светски ѕвезди од 90тите години веќе неколку пати се обиде да се самоубие. Шинед О’ Конор прво се предозира во хотелска соба а непосредно пред трагичниот настан остави и порака на Фејсбук. Неколку месеци подоцна, точно пред една недела, исчезна со својот велосипед, за среќа пронајдена е жива. Вчера повторно на социјалните мрежи им порача на своите ...

Read More »

Што се пребарува на Google во светот?

transocean sedco forex ghana Comments Off on Што се пребарува на Google во светот?

Google-Search-iStock

binär optionen wikipedia Сакате да знаете што Google-аат другите? Се што ќе ви текне може да најдете таму, ама некаде далеку од вашето место се што пребарувате се анализира и складира како податоци. Едно мало истражување покажа што најчесто пребаруваат на другите места во светот. Северна Америка – цена на патентирањето, затегнување на стомак, цени во здравството, храна, пијалок и цигари и интерес ...

Read More »

Џенифер Лопез со чизми од Ријана во новиот спот

Comments Off on Џенифер Лопез со чизми од Ријана во новиот спот

jennifer-lopez-aint-your-mama-art-2016-billboard-650

Џенифер Лопез освен што е популарна со новото видео, има уште една новост – се пофали дека Ријана и подари чизми. На својот Инстаграм профил, Џенифер Лопез објави дека добила специјално дизајнирани чизми, само едно парче од колекцијата на Ријана со Маноло Бланик. Доказ дека премногу и се допаднаа е тоа што ги носи во една сцена од нејзиниот нов ...

Read More »

Ова е единствената жива личност од 80тите години

morano-ejo-051316_18e77507f305b58e30be5300366d4138.nbcnews-ux-2880-1000

На 116 години, италијанката Ема Морано може да каже дека има долг и убав живот, а сега и официјално е најстарата личност во светот. По смртта на 116 годишната Сузан Џонс во Њу Јорк, Морано не само што е најстарата жива личност туку е и единствена за која се знае дека е родена во 80тите години. Родена е на 29 ...

Read More »