Home » 2016 » јануари

Monthly Archives: јануари 2016

Џими Фелон, Натали Портман и “The Roots” како Сиа

sia-a21794d5-7532-4dd3-bc76-077841b89f33

Замислете сите да изгледаа како Сиа. И да свират и пеат како неа. И да, да имаат црно бели коси (перики) и да се кријат зад идентитетот. И така да фунцкионира секој ден, или бар за момент. Епа пробно за ова не мора да замислуваме бидејќи тоа го направија Џими Фелон, Натали Портман и “The Roots”.

Read More »

Најтешката сцена во животот на Леонардо ди Каприо!

DF-02339R – Leonardo DiCaprio stars as legendary explorer Hugh Glass.

Кога ќе се спојат Леонардо ди Каприо, Том Харди, Домнал Глисон и режисерот на “Birdman” се добива едно ново филмско издание вредно за Оскар со брилијантна кинематографија и актерство. “The Revenant” е фантастична приказна за преживувањето со прецизни детали и во однос на актерската игра и околината. Од филмот се очекува многу и во поглед на титули, а во меѓувреме ...

Read More »

ИНТЕРВЈУ “Перија”: Со уличното музицирање ја промовираме културата!

12592427_869050936546185_4539300272821455389_n

Леа, Кате, Филис, Ева и Оли се членови на бендот кој топли душа и кога е минус степени студ, емоционално ве поврзува со она што ни го оставиле нашите предци и пријатно ве изненадува со својот состав, 4 девојки и 1 момче, музички тим кој плени. Ги сретнавме сосема случајно во ГТЦ, звучат феноменално и мора да ги запознаеме подобро. ...

Read More »

3 нови филмски премиери во Кино Милениум

UDEP_D24_05748.CR2

Од утре во Кино Милениум не очекуваат премиери на 3 актуелни филмски остварувања. Четврток (28.01.) во главниот термин (20:00ч), премиерно пред македонската публика, кандидатот за Оскар ОБЛОЖУВАЊЕ НА СТОЛЕТИЕТО (THE BIG SHORT). Одлична биографска драма за финансиската криза која го зафати светот пред неколку години, режирана од Adam McKay, со Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Rudy Eisenzopf, Brad Pitt во главните улоги. Во ...

Read More »

Што може да ви направи оргазмот?

Young man and woman in bed. Couple.

Дали сексот може да ве ослепи? Иако не би ви се верувало, сепак сексот може да ве ослепи. Тоа се случува во моментот кога ќе доживеете оргазам. Според објавената студија на Универзитетот за очни болести во Копенхаген, тоа се случува во момент кога доаѓа до контракција на зиводите на крвните садови што го ограничува протокот на крв. Но, без грижи. ...

Read More »

Откачена колекција на Том Форд

tomfordspringsummer2016campaign4_840_472

Кампањата за новата колекција на Том Форд за колекцијата пролет/лето 2016 година е снимена во Лос Анџелес и е полна со позитивна енергија и разиграност. За фотографиите е заслужен Ник Кнајт, додека модели се Мица Арганараз, Лида Фокс и Лаки Блу Смит. Колоритен принт и многу детали се главната препознатлива нишка на колекцијата на Том Форд за претстојната топла сезона. ...

Read More »

“Највулгарната” справа за вежбање

eG51OTBuMTI=_o_the-tug-toner

Tug Toner е справата за вежбање и зацврстување мускули која наиде на многу шеги поради нејзиниот изглед и начинот на кој се користи. Навидум, изгледа како процес на самозадоволување, но не, целта е да ги зацврстите мускулите. Овој производ за прв пат го престави Џими Кимел. Ако ова ве заинтересира, подетално може да погледнете на нивниот фејсбук профил.

Read More »

Голи и разиграни во природа!

This-Swedish-Photographer-Captures-Mindblowing-Images-of-Dancers-in-Nature13__880

Шведскиот фотограф Бертил Нилсон направи специјална фотопсесија на танчери и перформери во природата и сето опкружување. Овие фотографии се дел од серијата “Naturally” објавена во лимитираната едиција книги од ноември минатата година.  

Read More »

5 часа шминка за 1 сцена на Леонардо Ди Каприо за “Revenant”

leonardo-dicaprio-the-revenant-1

Актерот кој се закити со награди на последните Златни Глобуси, вкупно 5 часа чекаше да биде целосно нашминкан за потребите на филмот. Мејкап артистот Данкан јарман внимателно го црташе со цел крајниот изглед да биде целосно вистински. И мора да признаеме дека премногу успешно го направи тоа. Кој вели дека е лесно да се биде актер?  

Read More »

Зошто сексот под туш може да биде само лошо искуство?

hg_raindance-select-hand-shower-couple_730x411

Можеби звучи романтично, но може да се претвори во искуство кое ќе посакате да се заборави. По првата минута заедничко туширање, лудата забава која се очекува може да премине во губење нерви, удирање со лактите на плочките, а шампонот од неговата коса може да заврши во очите и повторно да создаде нервоза и црвенило. Обидете се да сте креативни, но ...

Read More »