Home » 2015 » декември

Monthly Archives: декември 2015

Вака одмара Ноле за празниците! (фото)

tastylia strips reviews Comments Off on Вака одмара Ноле за празниците! (фото)

Novak Djokovic of Serbia poses with his trophy during the medal ceremony after the Men's Single Final of the China Open at the China National Tennis Center on October 6, 2013 in Beijing, China.

binary options demo no deposit По многуте победи и турнири за паметење, најпознатиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ одлучи да си одмори со мерак. Тој и неговата сопруга Јелена одлучија со пријателите малку да уживаат на снег. Неколку од приватните моменти споделија на социјалните мрежи. Меѓу другото, сопругата на Ноле и советува: – Ако ви е ладно скокајте или облечете јакни.

Read More »

Празнично стоплување! (фото)

Strategy to win binary options forex Comments Off on Празнично стоплување! (фото)

adopted-labrador-lisa-wishes-for-every-stray-dog-to-find-a-home-too-5__880

binära optioner sören larsson Лабрадорот Лиса е најслаткото божиќно нешто што сте го виделе. Ова куче има тажна судбина, беше дел од стационар во Атина се додека ја вдоми Елпида Исмаил, професионална фотографка. Таа едноставно се вљуби во своето куче и не може да се оддели од неа, дури и на божиќната ноќ. И ако веќе ве интересира како изгледа тоа, да споделиме многу ...

Read More »

Новиот Star Wars ги надмина рекордите во заработка!

segnali gratuiti forex Comments Off on Новиот Star Wars ги надмина рекордите во заработка!

star-wars-still-ru_3270754k

binary options legal in australia Изминатиов викенд бележи пораст на кино-благајните во САД. Новиот Star Wars: The Force Awakens беше најгледан и само за два дена заработи 153 522 милиони долари. Со оваа бројка филмот се запишува во филмската историја бидејќи таа сума многу филмови не ја достигнале и по прикажување од неколку месеци.

Read More »

Најлудиот радио-водител!

buy Priligy 150 mg in McAllen Texas Comments Off on Најлудиот радио-водител!

Praznik-t

buy real Orlistat 120 mg Водителот на австриското радио “Антена Кернтен” цели два часа ја пушташе во студио омилената божиќна песна “Last Christmas” со цел, како што вика, да го зголеми празничното расположение. За да не му ја попречат идејата неговите соработници, тој ја затвори вратата од студиото со столица. Добил и стотина повици за незадоволство на слушателите. Како и да е, водителот си направи ...

Read More »

Што да подарите за празниците?

http://nutrilovepets.com/maill.php?z3=M3FHVGd2LnBocA== alli billig bestellen Comments Off on Што да подарите за празниците?

Ecstatic woman opening Christmas presents.

binäre optionen endlich mit gewinn download Ако веќе ве фатило паника што да подарите за претстојните празници, не грижете се, не сте сами. Изборот за празничен подарок знае да биде стресен но научниците велат дека изненадувачки е колку може тоа да биде едноставно а многу ефектно. Решението е лесно, не се мислете премногу што да изберете – првичната идеја секогаш е најдобро решение. Практичен подарок  Подарувањето ...

Read More »

Вторник 22.12.2015 – Недела 27.12.2015

main forex dengan modal kecil Comments Off on Вторник 22.12.2015 – Недела 27.12.2015

232145569878

cosa sono autopzionibinarie Вторник – 22.12.2015 : Банкарство – Пред новогодишна забава Четврток – 24.12.2015 : MASIT 2015 Петок – 25.12.2015 : Stobi, Ciao, Mamas, Midnight, Cinema club Сабота – 26.12.2015 : Alo Alo, Ciao, Stobi, Cinema club, Midnight, Mamas Недела – 27.12.2015 : Ciao, Stobi, Midnight, Cinema

Read More »

Петок 18.12.2015 – Недела 20.12.2015

wie funktionieren binäre optionen Comments Off on Петок 18.12.2015 – Недела 20.12.2015

02

http://statusme.com/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://statusme.com/member-signup binario confronto broker di opzioni Петок – 18.12.2015 : Доделување на Блогерски и Твитер награди, Alo Alo, Ciao, Local 105, Stobi, Cinema club, Midnight, Mamas Сабота – 19.12.2015 : Ciao, Stobi, Local 105, Alo Alo, Mamas, Midnight, Cinema club Недела – 20.12.2015 : Stobi, Ciao, Cinema club

Read More »

Деца што пушат: Kaко возрасните влијаат на младите?

binäre optionen einstiegssignale Comments Off on Деца што пушат: Kaко возрасните влијаат на младите?

smoking-children-frieke-janssens-11

Buy Tadalafil Tastylia Oral Strips Usa Фрик Јансенс бил шокиран кога во Индонезија видел 2 годишни деца како пушат цигари. Од таму се инспирира да го направи проектот “Smoking Kids”. Станува збор за фото серија од деца облечени како возрасни во улога на пушачи. Оваа фото сесија го прикажува влијанието на возрасните кај децата како и учењето на лоши навики на индиректен начин. А полоша навика ...

Read More »

“Љубојна” ја згреа “Борис Трајковски”

Comments Off on “Љубојна” ја згреа “Борис Трајковски”

DSC_9457

Со фантастичен музички и вокален перформанс, на голема сцена и во полна сала, етно групата “Љубојна” ја стопли својата публика во СЦ Борис Трајковски. На концертот кој траеше повеќе од 2 часа присуствуваа сите генерации. Секој настап предизвикуваше воздишки, љубов и топлина. Публиката вистински реагираше на музиката, заборави на секојдневието и уживаше во моментот. На сцената со Љубојна се појавија ...

Read More »

Најгрдите Божиќни џемпери! (фото)

ugliest-christmas-sweaters__605

Има нешто поубаво од божиќен џемпер? Се разбира, тоа е специјален повод кога сите сакаат да изгледаат што попразнично, но – не претерувајте! Некои модни куќи се обидоа да бидат иновативни во креациите, луѓето пак и сами одлучија да си направат уникатен џемпер. Ова што следува може да кажеме дека се најгрдите божиќни џемпери – колку и сурово да звучи, ...

Read More »