Home » 2015 » ноември

Monthly Archives: ноември 2015

Откачени стопери за врата (фото)

creative-doorstops-22__700

Стоперите за врата се еден од најпрактичните работи за домаќинство – дефинитивно! А одлично е кога освен функционалност на домот му даваат и една нова димензија и уникатен изглед. Следните стопери за врата се тотално уникатни, дизајнерски направени и осмислени за да не бидат само стопери туку и мали уметнички дела. Кој е вашиот фаворит!?

Read More »

Петок 27.11.2015 – Недела 29.11.2015

01

Петок – 27.11.2015 : Local 105, Ciao, Stobi, Midnight, Cinema club, Mamas Сабота – 28.11.2015 : Alo Alo, Stobi, Ciao, Local 105, Mamas, Havana, Midnight, Cinema club Недела – 29.11.2015 : Ciao, Stobi, Cinema club

Read More »

Тамара Тодевска: Ми се оствари сонот!

12286069_10153842119992074_2116993249_n

Со многу емоции, одличен вокал, фраерски и елегантен изглед во 3 различни модни комбинации, гости и многу аплауз вчера помина првиот официјален концерт на поп пејачката Тамара Тодевска. Концертот беше доказ за нејзината зрелост и посветеност на музиката. На глас се пееја нејзините последни хитови, а ја потсети својата публика и на старите добри времиња, од моментот кога се појави ...

Read More »

Најголемите попусти пристигнуваат! Black Friday со Grouper.mk

blog-friday-Grouper (1)

Знаете за Black Friday, нели? Да, тоа е денот  со огромни попусти, денот кога луѓето (посебно во Америка) се грабаат за производите , преспиваат цела ноќ пред продавниците каде што имаат желба да испазарат за џабе. Ова е шопинг денот веднаш по Денот на благодарноста а наречен е Black поради турканиците и дури и насилството што го имаат купувачите само за ...

Read More »

Бекам – најсекси маж според “People”

dejvid-bekam3

Годинава Бекам е прогласен за најсекси маж од списанието People. Бекам отсекогаш бил миленик на публиката, посебно женската се разбира. Во брак е со Викторија Бекам и има веќе свои наследници, неговите деца. За списанието People тој направи уште една модерна фотосесија во која што се претставува себеси во вистинско светло.

Read More »

Мајли Сајрус си стави вештачки пенис!

majli-sajrus9

Кога некој не може со глас, може со стас. Ова можеби не важи 100 % за Мајсли Сајрус но таа дефинитивно ги поминува сите граници и целосно го насочува вниманието на јавноста кон неа. Пред три дена настапи во Чикаго кога излезе со целосно голи гради а дополнително имаше ставено и вештачки полов орган. Кога веќе си е горда на ...

Read More »

Дарко Илиевски има нов спот!

Darko_Ilievski_iLike_mk_2

Дарко Илиевски по подолга пауза повторно снимаше спот. Спотот се снимаше на повеќе локации во студио и Хотел Милениум во Охрид. За организација на самиот видео запис беа вклучени голем број статисти, професионални танчери од школата на балетско студио „БАХ“, моделот Наташа Неделковска, голем број сценографски и костимографски реквизити. Видео записот е во реализација на креативниот тим Владимир Ивановски – Дади и Горан Костадинов во продукција ...

Read More »

Среда 18.11.2015 – Недела 22.11.2015

1819202122112015

Среда – 18.11.2015 : “Get caffe” – Grand opening Четврток – 19.11.2015 : Промоција на Водка – Svarog Петок – 20.11.2015 : Сабота – 21.11.2015 : Недела – 22.11.2015 : 

Read More »

Мики Маус слави 87ми роденден

mickey-mouse-birthday-clipart-mickey-mouse-birthday

Препознатливиот цртан лик Мики Маус не престана да биде актуелен и сакан уште од времето кога за прв пат се појави, далечната 1928 година. И тоа на денешен ден, 18ти ноември. Мики Маус слави роденден. Официјално овој лик за прв пат се појави во краткиот филм “Steambout Willie” и до сега се појавил во 130 филмови. Мики беше креиран како ...

Read More »

Петок 13.11.2015 – Недела 15.11.2015

131415112015

Петок – 13.11.2015 : Ciao, Stobi, Local 105, Mamas, Cinema club, Midnight Сабота – 14.11.2015 : Alo Alo, Local 105, Stobi, Ciao, Cinema club, Midnight, Mamas Недела – 15.11.2015 : Stobi, Ciao, Cinema club

Read More »