Home » 2015 » октомври

Monthly Archives: октомври 2015

Пивски стомак или полош секс?

binaire opties analyse Comments Off on Пивски стомак или полош секс?

beer

Put option on bond Иако сите мислат дека алкохолот ја намалува секусалната моќ кај машките, сепак ова е мит. Во реалноста, алкохолот доведува до поуспешна ерекција и го продолжува траењето на сексот. – Неколку пива на само некој час пред секс помага да сте помоќни во кревет, открива сексологот Кет Ван Кирк. Алкохолот е штетен само ако се консумира во големи количини. Според некои ...

Read More »

“Hello” на Адел ги надмина сите рекорди!

miglior broker per le opzioni binarie Comments Off on “Hello” на Адел ги надмина сите рекорди!

adele-hello-vid-still-2015-billboard-650-d

Tastylia Oral Strip Eдноставно може да ја нема на музичката сцена ама кога ќе се појави, макар и со еден сингл, Адел ги руши сите рекорди. Девојката која се искачи на врвот на музичките листи пред неколку години и потоа се повлече поради мајчинството сега направи револуционерен камбек. За само еден ден таа го сруши рекордот на гледаност на нејзиното видео за песната ...

Read More »

Луѓето кои за прв пат пробаа вафли и пилешко!

piattaforme per trading di opzioni Comments Off on Луѓето кои за прв пат пробаа вафли и пилешко!

RS_Waffle_Combination-2

binäre optionen lastschrift Ако се чудите зошто некој не го гледал филмот кој вас ви е омилен на пример, тогаш не се изненадувајте премногу. Тоа оставете го за друга ситуација, на пример дали ви се верува дека има и такви кои во животот сеуште не пробале пилешко или пак вафли? Колку и да звучи неверувачки, сепак има. Многу луѓе, различни интереси и вкусови. ...

Read More »

Легендарните Whitesnake во Скопје

minimum einzahlung bei bdswiss Comments Off on Легендарните Whitesnake во Скопје

Whitesnake 2014

buy Requip online now Со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека легендарните Whitesnake досега имаат над 2.000 продадени билети за претстојниот концерт во арената „Борис Трајковски“, што е рекорд на Авалон продукција, кога во прашање се светски концерти во Скопје (во овој период, да потсетиме, точно на еден месец пред концерт единствено Lenny Kravitz имаше продадено толку билети за концертот кој се одржа во Охрид во 2008 ...

Read More »

Трикови за страсно бакнување!

Buy Priligy online no membership Comments Off on Трикови за страсно бакнување!

sweet_kiss-wallpaper-1280x720 (1)

fxcm opzioni binarie Сите ќе се согласите дека бакнежот е едно од најинтимните искуства. Вистинскиот бакнеж важно е да биде искрен и од срце. Но, освен ова, тој си бара и неколку едноставни трикови кои ќе ве направат вистински маестро во бакнувањето. 1. Подгответе ги усните Тие мора да бидат сочни и меки, суви усни не се добар почеток на ваков интимен момент. ...

Read More »

Дали тетоважата ви го менува мислењето за луѓето?

provare gratis trading binario Comments Off on Дали тетоважата ви го менува мислењето за луѓето?

tattoo-portraits-uncovered-alan-powdrill-16

Tastylia (Tadalafil) Buy 20 MG И луѓето со тетоважи дишат од истиот воздух, се хранат со истата храна како и сите други, постигнуваат успеси и градат односи како и сите останати. Во превод, и луѓето со тетоважа се исти како и сите други, единствено цртежот или пораката која се одлучиле да ги одбележи на нивните тела е нешто повеќе од другите. И во 21от век ...

Read More »

Сумо борачи на патека за трчање!

best trading strategy on tradingview Comments Off on Сумо борачи на патека за трчање!

2DAFDCDF00000578-3286060-image-m-40_1445596133011

http://www.soleg.de/?optionende=bin%C3%A4re-optionen-h%C3%BCtchen&b00=b0 binäre optionen hütchen Кој вели дека сумо борачите одлично се снаоѓаат само во ринг? Тие се истовремено многу еластични, внимателни и издржливи. Иако имаат повеќе килограми од сите останати спортисти кои трчаат, сепак се покажаа како добри и во овааа категорија. Тројцата сумо борачи одлучија да си дадат шанса повеќе на трчачката патека. И еве како изгледа тоа!  

Read More »

Кралска премиера на новиот Бонд – Spectre во Англија!

opciones financieras ppt Comments Off on Кралска премиера на новиот Бонд – Spectre во Англија!

_86338328_4893bf13-66cc-4d19-be44-6b4aae0b4e91

bdswiss binäre optionen mindesteinsatz Даниел Kрег, Леа Сејду, Моника Белучи и Наоми Харис беа главните ѕвезди кои гордо позираа на црвениот килим на големата промоција на Џејмс Бонд 007. – Филмот ми го промени животот, ја сакам секоја секунда во него, изјави актерот кој една декада ја има улогата на агентот. Изненадување овој пат беше што присуствуваше и кралското семејство, Принцот Вилијам и сопругата ...

Read More »

Каков газда – такво куче!

Comments Off on Каков газда – такво куче!

mimic3SCALE-808x808

Викаат дека крушат под круша паѓа. Е во оваа ситуација не може таа мудра мисла да се искористи но ако е со преносно значење секако дека важи. Или би ја преправиле – каков газда, такво куче. Германскиот фотограф Инес опифанти направи интересна сесија и портрети на кучиња заедно со нивните сопственици. И сличноста е неверојатна

Read More »

Реакција кога ќе ги видите најблиските голи!

enhanced-28979-1444248245-8

Мишел и Келси се најдобри пријателки во последните 6 години. А бидејќи со најблиските си делите и кажувате се, за комплетно да сте свои веројатно треба да се ослободите дури и во ситуација да ве затекнат голи. Ова е еден интересен проект на buzzfeed кој ја мери вистинската и моментална реакција на соголувањето дури и пред најблиските.

Read More »