Home » 2015 » септември

Monthly Archives: септември 2015

Бакнеж на слепо

binäre optionen h Comments Off on Бакнеж на слепо

blindfolded-strangers-kiss-me-now-meet-me-later-video-jordan-oram-7

binaire opties oefenen Во низата социјални експерименти кои го привлекоа вниманието на јавноста треба да го сместиме и овој следниот, т.н “Бакнување на слепо”. Идејата на експериментот е да одговори на прашања од типот: Што ако некого за прв пат го запознаете преку бакнеж? Дали постои љубов на прв бакнеж (не поглед)? Што ако прво се бакнеш со некого па се запознаеш? Социјалниот ...

Read More »

Од технички причини се презакажува концертот на Балашевиќ

opcje binarne czy sie opłaca Comments Off on Од технички причини се презакажува концертот на Балашевиќ

unnamed

24 options demo konto Авалон продукција со огромно задоволство го најавува концертот на легендарниот новосадски кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, на 14 ноември во арената „Борис Трајковски“, на кој пред македонските обожаватели ќе го претстави својот најнов музички проект. Поради техничко логистички причини, датумот за концертот на Ѓорѓе Балашевиќ е префрлен за 14-ти ноември, на иста локација- арената „Борис Трајковски“- Скопје. Сите фанови кои набавиле влезници за 30-ти октомври, истите важат ...

Read More »

Како се станува Дизни принцеза на 80 години?

come prelevare il guadagno di optioni binarie Comments Off on Како се станува Дизни принцеза на 80 години?

grandmas-disney-princess-makeover

cos'è un opzioni binarie Секој сон е остварлив. Барем ако треба да употребите малку шминка и да промените фризура. Овие баби можеби не станале вистински Дизни ликови, но тоа го почувствуваа на овој начин. И еве како се станува Дизни принцеза!

Read More »

Машките во женски пози за na Instagram

opcje binarne urząd skarbowy Comments Off on Машките во женски пози за na Instagram

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-48__605

http://www.swazilandforum.com/?n=documentazione-traider-operazioni-binarie documentazione traider operazioni binarie Колку пати сте ги истакнале усните при фотографирање? Да, посебно на селфи тоа веќе е секојдневна слика за која машките сеуште не може да си ја објаснат. Исто како и некои други пози и навики на женските кога се фотографираат за Инстаграм на пр. Инспирирани од овие “нејаснотии” момци одлучија да направат пародија на ваквите пози, односно да покажат како ...

Read More »

Кардашијан го покажа задникот на поинаков начин!

accurate binary options system Comments Off on Кардашијан го покажа задникот на поинаков начин!

kim-kardashian-092515

opzioni binarie strategia rivoluzionaria Kим Кардашијан позади сцената, односно на земјата Таа одлучи да објави фотографии од фото-сесијата со фотографот Јуерген Телер за “System Magazine”. Со ова таа уште еднаш гордо го покажа задникот и и ја објасни работата која што ја има и со која остварува милиони. Една фотографија на Ким Кардашијан прави астрономски суми, да не зборуваме за моментот на ексклузивноста на ...

Read More »

Струмички свадбен “крејзи” танц!

le opzioni binarie forum Comments Off on Струмички свадбен “крејзи” танц!

maxresdefault (2)

Get Tastylia Tadalafil Oral Strips to buy Запросувањето стана хит, ама се повеќе се актуелни и свадбените танци. Овие младоженци од Струмица го “запалија” интернет светот а има и зошто. Секоја чест. п.с Играа на “Гасолина”

Read More »

Оваа лажица не ја користете секое утро!

iforex demo Comments Off on Оваа лажица не ја користете секое утро!

free-selfie-spoon-cereal-cinnamon-toast-crunch-fb__700

is it possible to make a living trading binary options Селфи-лажица со која ќе се сликате при секој оброк. Епа колку и да звучи чудно, сепак во време на селфи-манија се измисли и ова. Оваа лажица е всушност селфи-стик но на крајот завршува со заоблен дел кој служи за хранење. На здравје!   Web-stranica Mashable navodi zanimljiv podatak koji upućuje na zaključak kako osobe u želji za snimanjem što atraktivnijih ...

Read More »

Доживеј ја Македонија со Grouper!

Comments Off on Доживеј ја Македонија со Grouper!

unnamed (1)

Водечкиот сајт за групни попусти Grouper.mk кој постојано нуди нови искуства, доживувања и патувања за своите корисници по најдобри цени, овој пат изненадува со нова кампања фокусирана на нашата Татковина! Кампањата со слоган Доживеј ја Македонија има за цел да ги мотивира граѓаните да ја прошетаат Македонија преку секојдневно објавување на атрактивни понуди со големи попусти за хотели, вили, ресторани и тури низ кои ...

Read More »

Сите победници на филмските Emmy награди!

20150921_AWARDS-EMMYS_04-800x610

Мини серијата на HBO – Olive Kitteridge, е најголемиот победник на 67-то доделување на Еми наградите со вкупно 6 освоени статуетки и тоа за најдобра актерка – Френсис Мекдорманд, режија – Лиса Клоденко, сценарио – Џејн Андерсон и најдобра лимитирана серија или филм. За многумина најдобрата серија на сите времиња Game of Thrones освои 4 Еми награди. Виола Дејвис од серијата ...

Read More »