Home » 2015 » август

Monthly Archives: август 2015

Зошто проверувањето на телефонот пред спиење е лошо?

أربح أموال حقيقية على الإنترنت Comments Off on Зошто проверувањето на телефонот пред спиење е лошо?

guy-checking-cell-in-bed

Orlistat 120 mg without prescription Дали знаете дека заспивањето со телефон во рака е многу лошо? Многу повеќе од тоа што може да замислиме, колку и да звучи неверувачки. Д-р Дан Сигел, клинички професор по психијатрија ги изнесува негативните ефекти од гледањето во екран пред спиење. И тоа не само на умот туку и на целото тело. Погледнете внимателно!

Read More »

Голотија, секси фустани и триумф на Тејлор Свифт на VMA

http://portsmouthpartnership.org/?kompas=%D8%A7%D9%84%D8%BA%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%83%D8%B3&82d=3c الغش بالفوركس Comments Off on Голотија, секси фустани и триумф на Тејлор Свифт на VMA

2015 MTV Video Music Awards - Red Carpet

Tastylia Supplier Тејлор Свифт ја доби наградата Видео на годината за спотот “Bad Blood” на вчерашните MTV видео музички награди. И повторно беше умерена во својот изглед а истовремено многу секси – во нејзин стил нели!? Тејлор Свифт беше најдобра и во женската категорија за најдобро видео. Исто уште една награда и за видео во поп категорија. За разлика од неа, Мајли ...

Read More »

Кои се најплатените актери за 2015 година?

brokeragecapital erfahrungen Comments Off on Кои се најплатените актери за 2015 година?

jim-parson-660

options trading australia Стандардно, Форбс ја објави листата на најплатени актери за 2015 година. На првото место со вкупно 29 милиони долари се најде Шелдон Купер од “The Big Bang Theory” односно актерот Џим Парисон. Очигледно актерите од оваа серија ги држат првите неколку места. Еве ја листата со милионски суми за актерите. 1. Џим Парисонс: 29 милиони долари 2. Џони Галецки: 27 ...

Read More »

Децата од Америка за прв пат пробуваат друга храна!

ثنائي القانونية تداول الخيارات فينا Comments Off on Децата од Америка за прв пат пробуваат друга храна!

maxresdefault (1)

trucchi per sciegliere la puntata giusta su autopzionibinarie Што се случува кога ќе пробате храна нетипична за вашето место на живеење? Или ќе се згадите, или ќе ви се допадне па ќе станете зависни. Во овој мал експеримент на Buzzfeed на децата за прв пат им се дава да пробаат оброци што се типични за други земји низ светот. И еве ја нивната реакција…

Read More »

Рафаел Надал целосно се соблече!

www ez trader it Comments Off on Рафаел Надал целосно се соблече!

26.08rafa21

top options brokers Кој сакаше да го види во разголено издание, од денес веќе ја има таа привилегија. Светски познатиот тенисер Рафаел Надал стана заштитно лице на долната облека на брендот “Toми Хилфигер” а резултатот е во следното видео и неколку провокативни фотографии. Од брендот изјавија дека неговото тело воопшто немало потреба да биде корегирано компјутерски бидејќи тој едноставно е совршен. Па, време ...

Read More »

Ова е полајкуваната фотографија на Instagram отколку на Кардашијан!

bdswiss com erfahrungen Comments Off on Ова е полајкуваната фотографија на Instagram отколку на Кардашијан!

najlajk

opcje binarne zasady Можеби социјалните медиуми најмногу и се насочуваат на Ким Кардашијан, но сепак и покрај такви провокативни фотографии од нејзиниот задник, има една друга фотографија која е најлајкувана. Тоа е од фото-моделот Кендал Џенер која лежи на под со прамени од косата свиткани во форма на срце. Официјално ова е најлајкуваната фотографија на Инстаграм на сите времиња (откако го има секако:)). ...

Read More »

Каролина Гочева – секси и заводлива за Авон!

consob iqoption Comments Off on Каролина Гочева – секси и заводлива за Авон!

avon

operazioni binarie in borsa Нашата пејачка Каролина Гочева е новото заштитно лице на светскиот бренд Авон. Таа денес на своите социјални мрежи ги објави фотографиите од соработката и едноставно изгледа прекрасно.  – Пресреќна сум што ме избраа баш мене да ги претставувам. Повелете погледнете дел од фотографиите кои пред неколку месеци ги изработивме во Варшава, Полска, напиша Каролина на својот фејсбук профил.

Read More »

Шри Ланка – местото кое мора да го посетите!

Countrywide home loans career opportunities Comments Off on Шри Ланка – местото кое мора да го посетите!

beach-elephant

ikili opsiyon mı forex mi Александар Тикомиров е професионален фотограф и режисер кој направи едно посебно видео од неговото патување во Шри Ланка кое ќе ве инспирира да ја посетите. Шри Ланка е дом на многу религии, етнички групи и јазици. Граничи со Индија и Малдивите. Едно сосема поинакво место какво што до сега не сте видел… освен ако веќе сте ја посетиле секако!

Read More »

Првата електронска тетоважа во светот!

Comments Off on Првата електронска тетоважа во светот!

maxresdefault

Бидејќи технологијата оди толку многу брзо напред, овој пат го освојува и пазарот на  тетовирање. Замислете да имате тетоважа која ќе може да ја контролирате од својот мобилен телефон… Може дури и да прикажете некоја порака. Ова е првата E Ink тетоважа. Електронската тетоважа е неверојатен изум. А како функционира? Видеото ќе ви го открие токму овој дел.

Read More »

Кино Милениум – Недела 23.08.2015 (Добитници)

Kino milenium02

Добитници на влезници за “Кино Милениум”, за ден, 23.08.2015 се: 1. Соња Стрејова Палич – 2 гратиси – 20:00 – “Шифра Вујче (Man from U.N.C.L.E.)” 2. Емилија Кралева – 2 гратиси – 22:00 – “Фантастична Четворка (Fantastic Four)”   Секој добитник добива по 2 гратис влезници. ПОДИГНУВАЊЕТО на гратис влезниците е пред почетокот на филмот, на билетарницата на Кино Милениум, со документ за ...

Read More »