Home » 2015 » февруари

Monthly Archives: февруари 2015

Што се случува кога 6 пара се гледаат во очи 4 мин. непрекинато ?

binära optioner seb Comments Off on Што се случува кога 6 пара се гледаат во очи 4 мин. непрекинато ?

B9rlZV8CcAAN8cp

fincar on line 6 пара. 4 минути. 1 резултат. New York Times објави експеримент во кој двајца луѓе треба да се гледаат во очите непрекинато 4 минути. Теоријата била дека после 4 минути, секоја личност треба да ја почувствува другата како многу повеќе поврзана со неа, без разлика во каква врска се. Инспирирани од ова, се направи и видео за да се тестира ...

Read More »

Како живеат американските Juggalo?

http://lindsaydobsonphotography.com/?kos=bin%C3%A4re-optionen-zocken&e50=cc binäre optionen zocken Comments Off on Како живеат американските Juggalo?

juggalo-spin-com_

http://tarbitoitutargalt.ee/?yaichko=segnali-opzioni-binarie-optionweb&5bd=dd segnali opzioni binarie optionweb Се што знаеме за амаериканските Juggalo припадници за нивните лудости, култура, стил на живеење и слично се базирани само на стереотипи. И за да се срушат бариерите или пак да се потврдат одредени мислења за нив, направено е видео во кое самите си откриваат. Инаку Juggalo е името кое што го носат фановите на групата Insane Clown Posse или други ...

Read More »

Сауната го продолжува животот!

opzioni binarie contodemo Comments Off on Сауната го продолжува животот!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

binära optioner tips flashback Испитувањата на 2000 финци покажаа дека посетата на сауна ве заштитува од срцев удар, притисок и други здравствени проблеми. Што значи во превод дека одењето во сауна ви го продолжува животот. Претходните истражувања се однесуваа на тоа дека сауната може да ја подобри функцијата на вените, или пак да го намали притисокот на крвта кај пациентите со хипертензија. Најновото истражување ...

Read More »

Премиера на “Љубовници” во Драмски театар!

yuotube binere opti0nen Comments Off on Премиера на “Љубовници” во Драмски театар!

ljubovnici

irc 422 incentive stock options Утре до Драмскиот театар во Скопје ќе се одигра премиерата на претставата „Љубовници“ по текст и во режија на Катерина Коцевска. Станува збор за урбана љубовна приказна во која ќе се пронајдат многу луѓе. Улогите ги играат Билјана Беличанец Алексиќ, Зоран Љутков, Драган Спасов Дац и Маја Вељковиќ Пановска. Текстот за претставата е напишан уште во 2009 година и зборува за ...

Read More »

Бесплатен курс за животни вештини од ЕЕСТЕК ЛК – пријави се!

köpa Viagra från turkiet Comments Off on Бесплатен курс за животни вештини од ЕЕСТЕК ЛК – пријави се!

1205_hori_630x420

trading online fineco Модул за Soft Skills на ЕЕСТЕК Академија Студентската организација ЕЕСТЕК ЛК Скопје од изминатиот семестар отпочнa со реализирање на серија на бесплатни курсеви кои се достапни за ограничен број на студенти на УКИМ. Идејата зад овој проект е на студентите да им се понуди моќно комплементарно образование надвор од факултетската програма, сé со цел да ги прошират своите видици и да постигнат лично надградување и ...

Read More »

Ексклузивно: Вежбајте како Бијонсе!

http://blog.pinkprincess.com/?svecha=it-options-trading-italiano&606=70 it options trading italiano Comments Off on Ексклузивно: Вежбајте како Бијонсе!

beyonce-600x450

live forex Има тело на кое може само да позавидите. Но ако сте упорни и ги примените нејзините вежби можеби и ќе и парирате. Не е тешко, треба само желба и се разбира откривање на вежбите. Тоа Бијонсе го направи на својот инстаграм профил па еве денес ние се одлучивме да ги поделиме етапно и да ви дадеме една нова шема за ...

Read More »

Како изгледа кога девојките за прв пат гледаат порно?

trading puntata minima Comments Off on Како изгледа кога девојките за прв пат гледаат порно?

Woman excited with laptop

معظم إشارات الخيارات الثنائية الناجحة Филмови за возрасни или накратко кажано – порно филм. Да не се лажеме, нема некој кој што не гледал. Некои издржале тоа прв пат да го направат на повозрасни години, некои се заразиле од мали. Но овие првите се поинтересни од денешна анализа бидејќи е многу важна реакцијата. Епа во видеото кое што следува прикажани се девојки кои за прв ...

Read More »

Кои се најголемите победници на BRIT AWARDS 2015?

best binary options trading robot review Comments Off on Кои се најголемите победници на BRIT AWARDS 2015?

britawards

opcje binarne narzedzia Повторно двајца најголеми победници на годинешното издание на BRIT AWARDS 2015. Сем Смит откако ги собра Греми наградите, сега истото го направи и на британските музички награди, вкупно 2 но сепак најмногу. Исто толку награди имаше и Ед Ширан, така што тие се официјално најголемите победници. Комплетната листа на победници се: Најдобар машки соло артист: Ед Ширан Најдобар женски соло артист: Палома Феит ...

Read More »

Мадона се струполи на вечерашниот настап на Brit Awards 2015!

Comments Off on Мадона се струполи на вечерашниот настап на Brit Awards 2015!

maxresdefault

Пред неколку минути завршија Британските музички награди и веќе го имаме најкоментираниот момент – падот на Мадона. По спектакуларната најава за нејзиното појавување на манифестацијата и изведбата на кореографијата која што веќе ја видовме, се случи несакан инцидент. Мадона се појави со долга наметка која очигледно не се одврза добро во моментот кога танчерите требаше да ја повлечат па ја ...

Read More »

Физиката на пуканките!

Popcorn_0

Како се прават пуканките? Сите знаете да ги ставите на загреано масло или пак во микробранова печка, но дали сте се запрашале како од пакетче зрнца се формира толку голема чинија полна вкусни пуканки. Веројатно не, но ова е цела физика верувајте. Мора да го погледнете видеото а потоа се ќе ви биде потполно јасно.

Read More »