Home » 2014 » декември

Monthly Archives: декември 2014

Тренирајте како Адријана Лима (видео)

strategia opzione binarie Leave a comment

gallery_big_adriana_lima_boxing

segnali forex 15 min За згодното тело на Адријана Лима на кое сите може да позавидат, освен природната убавина и правилната исхрана, заслжни се и нејзините тренинзи бокс. Тренира 2 пати неделно буквално како професионален боксер. – Боксот не е само тренинг, тоа е страст, изјави поранешната сопруга на Марко Јариќ. Еден нејзин тренинг трае 90 мин. а ако сакате да изгелдате како неа, ...

Read More »

Aдел: Среќна нова 2015 и веќе не коментирам за врската со мојот дечко!

För Viagra 200 mg på nätet visum Leave a comment

adele-simon-gallery-holding

binární opce janeček Иако многу ретко сака да зборува за својот приватен живот, сепак Адел не може да биде целосно имуна на сите информации кои излегуваат за неа. Последната беше дека таа не живее веќе со својот долгогодишен партнер со кој има и 2 годишно дете. – Сакав да ви ги честитам празниците и да ви посакам се најубаво во 2015 година. P.S ...

Read More »

Google ја победи Кина!

köp Viagra på nätet Leave a comment

google-panda-penguin

http://moragbrand.com/?ljap=verita-si-opzioni-binarie&f8a=ae verita si opzioni binarie Gmail повторно е достапен во Кина по неколкудневното блокирање. Кинеските корисници потврдија дека проблемот е среден и се функционира како што треба. Кина и Google општо имаат многу компликувана соработка. Така годинава земјата го блокира пристапот на сите сервиси на Google. Ова не е прв пат, слично блокирање се слчи и во 2009 и 2012 година. Дали ќе следуваат некои ...

Read More »

Секоја година креира честитка со своите кучиња!

piattaforma trading binario Leave a comment

Xmas_0027finaltest15x7-copy__880

Part-time job vacancies in chelmsford essex Еден креативец секоја година ги фотографира своите кучиња за да креира празничнба честитка. Ова е неговото последно дело за годинава а подолу може да ги видите и останатите негови креативни празнични моменти. А кучињата очигледно дека веќе научиле да позираат и да бидат мирни.  

Read More »

Облека од човечка коса – нов тренд во светот!

cheap premarin cream from canada Leave a comment

13843800633658

cfd vs binary options Има само 23 години а веќе е популарен фризер и еден поинаков креатор. Швајцарецот Пабло Кумин започна да прави фустани од човечка коса и со тоа привлече многу коментари. Секоја нејзина креација бара посебен начин на изработка и многу работни часа. На почетокот користел само влакна од неговите клиенти но денес има свој спонзор кој му снабдува коса од Индија. ...

Read More »

Шон Пен ја запроси Шарлиз Терон!?

giovanni moretti trading binario Leave a comment

Sean-Penn-Charlize-Theron

Seroquel buy cod Во градот на љубовта Шон Пен ја запроси Шарлиз Терон. Странските медиуми пренесоа дека иако на раката на Шарлиз Терон нема веренички прстен, сепак тие си ветиле дека ќе бидат еден со друг и нивната врска ќе добие една поинаква димензија. Тие со години беа пријатели а пред 3 години започнаа да бидат во љубовна врска. На актерката ова ќе ...

Read More »

Кој и како ги креира познатите парфеми?

köp Cialis 60 mg master Leave a comment

884af191-7bb4-4761-97bc-63d102875846

binäre optionen immer gewinnen Фасцинантно е како со спој на природата и науката се произведуваат толку многу различни и квалитетни парфеми. The Story of Fragrances е краток и симпатичен документарен филм со луѓе од International Fragrance Association of North America (IFRANA). Ова не е само за љубителите на парфемите туку на секој кој користи слични производи. – Потрошувачите всушност не се ни свесни колку ...

Read More »

5те најпиратеризирани филмови за 2014

investire ad alto rischio Leave a comment

wolf_wall_street2

buy Tastylia 20 mg “The Wolf of Wall Street” во кој се раскажува приказната за Џордан Белфор кој со малверзации на берзата стигна до милиони долари заработка а потоа заврши во затвор е најпиратизиран филм за годинава. На торенти е спуштен вкупно 30 035 милиони пати. Инаку овој филм на кино благајните заработи 392 милиони долари. [niceyoutubelite id=”iszwuX1AK6A”]   На второто место се најде ...

Read More »

Какви се библиотеките во светските метрополи? Да ти е мерак да читаш…

Leave a comment

house-of-books-libraries-franck-bohbot-10

Францускиот фотограф Франк Бобот посебно го цени задоволството од читање книги па одлучи да патува низ светот и да посети како изгледат библиотеките. Додека живеел во Њу Јорк започнал со фотографирање на едицијата “House of Books” и веќе ги имал посетено националната библиотека во Франција, Рим и Њу Јорк. Проектот сеуште е во фаза на реализирање бидејќи фотографот постојано патува ...

Read More »

Казна од милиони долари за Фејсбук?!

marc

Пред две години Фејсбук доби сериозна тужба поради скенирањето на приватните пораки на корисниците за огласување и така го прекрши законот за приватност. Судијата Филис Хамилтон забележа дека никој од Фејсбук не објаснил како тоа е дел од нивната работа. Се започна по тужба од корисник. Ако Фејсбук ја изгуби тужбата тогаш му се закануваат милионски суми исплата за отштета. ...

Read More »