Home » 2014 » ноември

Monthly Archives: ноември 2014

“Black Friday” – во светот и кај нас! Спремете ја картичката…

http://maxbaillie.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1469100851.3141989707946777343750 binary option signal station funziona Leave a comment

black-friday

forex jargons and terms Феноменот наречен “black friday” секогаш создава хаос, редици чекање и продажба на производи и услуги за неверојатно ниски цени. Во Америка овој ден се чека цела година и секогаш има дури и инциденти поради буквална тепачка за одредени работи. Луѓето преспиваат цела ноќ со цел први да влезат во маркетот уште кога ќе се отвори. На овој ден се е ...

Read More »

“Стисни плеј” прослави трет роденден!

trading system free Leave a comment

naslovnaaaa

Is stockpair a legit binary trading website Единствената емисија која сериозно пристапи со промоција на македонската музика, “Стисни плеј” која се емитува на Македонската телевизија го прослави својот трет роденден. На прославата во клубот Миднајт присуствуваа дел од македонската естрада, одговорните лица на МТВ, пријатели и соработници на емисијата и тимот. Се разбира, главни ѕвезди вечерта беа Марко Марк и Александра Јовановска, најзаслужните за постоењето на овој ...

Read More »

Сите 17 спотови на Бијонсе конечно на едно место!

binäre optionen 95 Leave a comment

Beyonce-Fifth-Album.jpg

bonus opzioni binarie senza deposito Бијонсе мора да се чувствува генијално! Понеделникот беше денот кога и официјално го постави нејзиниот петти студиски албум на Spotify, 11 месеци откако го промовираше во Декември 2013 година. Албумот беше поддржан со уште 17 музички спотови на iTunes но сега се конечно достапни и на You Tube. Уживајте! “Mine” featuring Drake [niceyoutubelite id=”IDvu1ehPq0g”] “Blue” featuring Blue Ivy [niceyoutubelite id=”gSsMhQv6KZ8″] ...

Read More »

Како се снима холивудска секс сцена? (видео)

i migliori trading on line Leave a comment

stretch-2014-hdrip-xvid-ac3-evoscreen

sanford grossman opzioni binarie Со цел да се зголеми публицитетот на секој филм, продукциите се одлучуваат да понудат видео со интересни делови позади камерите. Така за филмот “Stretch”, прикажано е како се снима секс сцената помеѓу Бруклин Декер и Патрик Вилсон. Холивудскиот секс е многу совршен, но еве како реално се снима. Режисерот Џо Карнан сака ова да го нарече Great fuc***g. И замислите ...

Read More »

Фејсбук ги менува правилата за користење на профилите

www trading binary Leave a comment

Facebook Network

köp Viagra pÃ¥ nätet Jönköping Социјалната мрежа извести дека воведува нови начини на користење на профилите со цел корисниците да ги заштитат своите приватни податоци. На овој начин тие ќе добијат можност по пат на додатни опции да им се овозможи појавување на реклами само кои што ги интересира, а не се. Ова пред се че значи промена на начинот на рекламирање на бизнисите на ...

Read More »

Мелита Ракичевиќ: “Ово че бити добра ноч предосечам”

var köper man Sildenafil Citrate på nätet 3 Comments

melii

onetwotrade “Ово че бити добра ноч предосечам” – со овој стих Мелита го најави нејзиниот нов бизнис чекор под нејзиното име – модна продавница. Познатата водителка секогаш го привлекувала вниманието по нејзиниот стил па сега веројатно одлучи истиот да го наметне на останатите. Таа уште пред неколку дена на своите фејсбук профили најави дека се чувствува пресреќна за новите работи кои ...

Read More »

Фотосесија која ќе ги охрабри жените да си го сакаат телото!

http://ekja.ee/?sekvoya=free-forex-signal free forex signal Leave a comment

BOREDPANDA_NERINGA__880

binäreoptionen mit geringer mindesteneinzahlung Литванската новинарка и фотограф Неринг Рекасите ги повика жените во нејзината земја да ја соблечат облеката и да се погледнат себесив во огледало за нејзината WE.WOMEN фотосесија која беше снимена како манифест против идеалните стандарди на тело на масовните медиуми. Вкупно 12 жени го прифатија предизвикот и се фотографираа со својата долна облека. Анорексиа, булимиа, рак на гради, витилиго, депресија, ...

Read More »

5 намирници за подобра ерекција

1 Comment

open-uri20120803-1456-19gj2wj

Ако понекогаш ве плаши дали ќе имате добра ерекција или пак ќе разочарате, тогаш со самото менување на храната, односно внесувањето на следните состојки ќе го решите проблемот. Кафе – кофеинот го подобрува метаболизмот, помага да се забрза крвотокот и ја зголемува издржливоста на отпушување на масните наслаги. Ви дава енергија за ноќни, љубовни акции. Лути пиперки – кога лицето ...

Read More »

Пуканките се одлични против опасните болести!

popcorn-611

Омиленото “мезе” додека гледате филм е всушност и многу здраво. Ако не претерате со сол, пуканките се многу здрави за вашите крвни садови, варењето на храната и превенција од рак. – Поголемиот дел од луѓето не знаат дека пуканките се житарици кои го намалуваат ризикот од срцев удар и рак, а само 30 грама од нив е подеднакво добро како ...

Read More »