Home » 2014 » октомври

Monthly Archives: октомври 2014

Декорации на храна за Ноќта на вештерките! (галерија)

http://locallylaid.com/corso-trading-online-gratuito.pdf corso trading online gratuito Leave a comment

halloween-cupcake-ideas-9__605

iq option 100 Се подготвивте за вечерашната забава под маски? Ноќта на вештерките се повеќе започнува да се одбележува и кај нас, повеќе за забава се разбира па денес одлучивме да ви понудиме декорации на храна кои реално изгледаат језиво и одвратно, но сепак е вкусно. Бидејќи сте концентрирани на маските, не заборавајте ја и трпезата. Од мафини и торти до солени работи ...

Read More »

Што прават војниците во слободно време?

conto demo opzioni binarie 60 secondi Leave a comment

funny-military-soldiers-photos-33__700

simulador para opciones binarias Хуморот е најздрав начин да бидете расположени и во најтешките ситуации и работни задачи. Овие војници решиле малку да го зачинат секојдневието во кое бранат нечија територија и политика со малку лудории и креативни работи кои вистински ги опуштаат. Еве што прават војниците во своето слободно време, колку и да го имаат…

Read More »

Што им е најважно на партнерите во врска?

opzioni binarie discacciati Leave a comment

naslovnapar

was ist binäre optionen И по се изгледа дека сеуште луѓето во врска размислуваат традиционално. Машките сакаат девојките да знаат да им готват и да се се почесто во акција во кревет а девојките пак сакаат партнерите да се разбираат малку повеќе за поправка по дома. Чесни исклучоци, работите воопшто не ги делат на машки и женски, така би требало но веројатно за тоа ...

Read More »

Каролина со спектакуларен концерт за затворање на проектот “Македонско девојче”

siti demo opzioni binarie Leave a comment

karolina

Viagra 200 mg nätet Големо задоволство ни е да Ве информираме дека големото затворање на најуникатниот македонски проект во изминативе 10 тина години „Македонско девојче“ со Каролина ќе се случи на 13ти Декемви во арената Борис Трајковски. После распродадените 6 (шест) последователни концерти во Македонската Опера и Балет и распродадените концерти во Крушево, Македонска Каменица, Битола, Охрид …. проектот пред да се рашири надвор од Македонија се враќа во Скопје ...

Read More »

Брзо и просто – дознајте кој ве избришал од Фејсбук!

sicurezza opzioni binarie Leave a comment

facebookpals

bester broker für binäre optionen Можеби не е нешто сосема ново и невидено, но може да биде корисно ако навистина сакате да знаете кој ве избришал од листат ана пријатели. Доколку користите Firefox или Chrome “Unfirend Notify for Facebook” екстензија (додаток за пребарувачот) ви ивозможува да видите кој веќе ве нема на друштвената мрежа. Оној момент кога некој ќе кликне Unfriend под некоја ваша слика ...

Read More »

“Тверкање” со гради – нов хит и кај машките!

how to buy Priligy in Clearwater Florida Leave a comment

Man's chest for Kalo Brochures low res

corsi di trading online Предизвикани од стриптизерката Сакар Икс која се пофали со “танц” со градите односно т.н “тверкање”, група од 7 машки стриптизери го направија истото со своите мускулести гради. Ова го прават за прв пат и мора да признаеме дека се многу успешни. Очигледно тверкањето освен со задник станува се повеќе популарно и со гради па не би не чудело да се ...

Read More »

Зошто Google е најпосакувано работно место?

För Cialis 10 mg master Leave a comment

024_F0_reception

betting on binary options Многумина посакуваат, некои тоа го живеат секојдневно. Како е да се работи во Google? Ова е една од најпосакуваните работни места, а еден вработен се обиде да објасни како изгледа еден работен ден во оваа компанија. Пред некое време се појави видео кое покажува как изгледа првата недела од волонтирањето на студент во Google. Па многумина се запрашаа дали тоа ...

Read More »

Со струк од 40 cm. и големи гради го провоцира светот!

can i earn money doing weight loss research Leave a comment

3c116de8868affecb784820686b7203e

trading online opzione turbo Ако за прв пат ја погледнете Кели Ли Дикеј ќе речете дека сигурно е фотошопирана, но вистина е дека нејзиното тело изгледа вака. Да, со струк од само 40 cm. благодарение на нејзината 7 годишна посветеност да носи челичен корсет.   Отсекогаш сакала експериментирање со стилови но свесна е дека телото на ликовите не може да се постигне, затоа таа ...

Read More »

Кога Дизни ликовите би се сликале “селфи”…

Leave a comment

selfidizni

Дали некогаш сте помислиле како ќе изгелдаат селфи фотографиите на познатите јунаци од цртаните? Веројатно не, но италијанскиот артист Симона Бонафини тоа не само што го замисли туку и го илустрира. Ова се одлични перцепции на селфи на јунаците и тоа дизјанирано како да си ги имаат поставено сами на својот Инстаграм профил. И кое според вас е најдоброто селфи?

Read More »

По расправиите Twitpic е во рацете на Twiter

twitpic

Последните неколку месеци платформата за споделување фотографии Twitpic беше во борба со веќе популарниот Twiter поради повредување на правата. Сега, популарниот сервис ќе биде во целост сопственост на Twitr така што се надминуваат сите бариери. – Постигнавме договор, така што домеинот и архивата на фотографии ќе бидат во целосна сопственост на Twiter. Од таму пак споделуваат секакви податоци за заштита ...

Read More »