Home » 2014 » април

Monthly Archives: април 2014

Премногу храбро: Девојка од Африка плива гола со ајкули!

الاسترالية وسطاء ثنائية الخيار Leave a comment

video-pliva-gola-so-opasni-ajkuli-za-da-gi-spasi-182838

beste zeit für handel mit optionen Како може да се поттикне свеста за зачувување на природните убавини? Лесли од Јужна Африка тоа го прави на еден многу специфичен но реално и опасен начин – плива гола со ајкули иако важат за едни од најопасните животни. Овие фотографии се дел од кампањата „Get Hooked on Conservation, Ban Drumlines“ чија цел е да се сопре убивањето на ајкулите. ...

Read More »

Зошто треба да јадете кикиритки?

binary options no deposit bonus 2015 Leave a comment

peanuts

fare treding nasdq Велат дека со пиво најмногу одат кикиритки. Но, тие треба да се консумираат и самостојно бидејќи имаат многу бенефити. Првично го намалуваат холестеролот. Иако спаѓаат во намирниците со високо количество на масти и калории, бројните студии покажаа дека кикиритките може да делуваат превентивно на срцевите заболувања и да го смалат холестеролот и триглицеридите. Исто така тие го регулираат нивото на ...

Read More »

Внимание: Viber не ги заштитува пораките на корисниците!

siti di segnali di opzioni binarie Leave a comment

viber2

trading fineco Според резултатите од истражувањето на Универзитетот во Њу Хевн, податоците на Viber не се енкриптувани, односно заштитени со лозинка или некој друг начин и трето лице може да ги преземе многу лесно ако има правилен линк. Меѓу податоците се сите пораки и повици кои ги примаме или испраќаме, вклучувајќи ја и Viber Out опцијата. Viber потврди дека ова е вистина, ...

Read More »

Пенисот се скратува ако не го користите!

opzioni binarie iqoption Leave a comment

First A5 copy

iq option app android demo Факти за сексот за кои нема да ви се верува. Американскиот Buzzfeed направи интересно видео на тема секс факти кои се докажани а многу малку ги знаат. – Пенисот може да се смали доколку не го користите. – Човекот кој ги измислил Kellog житарките, мислел дека тие може да ја убијат желбата за мастурбација. – Сексот ги усреќува луѓето исто ...

Read More »

Баба од 86 години на Твитер краде машки од девојките!

opzioni trading binarie a 5 euro Leave a comment

seksi-baka-tviter-1398686739-487889

http://nutrilovepets.com/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://nutrilovepets.com/promo/ levitra köpa “На пат да ви ги украдам момчињата” Ова е најчестиот статус кој оваа 86 годишна баба го пишува на својот Твитер профил. Освен тоа таа постојано објавува нејзини фотографии. Нејзината твитер адреса е [email protected] и секојдневно објавува нови фотографии.   Понекогаш во костуми за капење, понекогаш во пантолони. Со фотографиите псотавува и соодветен статус меѓу кои најпопуларен е “крадам машки ...

Read More »

Симптоми кои укажуваат дека сте немале доволно секс!

buy next day Seroquel Leave a comment

sex_myths_debunked

forex tester free И машките и девојките може да го променат животот доколку имаат недостаток на секс. Тој може да биде и повеќе од очигледен а еве кои значи го покажуваат тоа. Хроничен замор Предвремено стареење Проблеми со кожата Непријателско однесување кон другите луѓе Послаба отпорност на болести Слаб имунитет Заборавеност Постојано незадоволство од изгледот

Read More »

Ријана, гола и секси во Бразил за новиот Vogue (галерија)

segnali opzioni binarie e strategie Leave a comment

rihanna-by-mariano-vivanco-for-vogue-brazil-may-2014-2-768x1024

الخيارات الثنائية 101 تحميل مجاني Гола, со чоколаден тен и претерано секси. Вака Ријана позираше за нејзината најнова сесија за магазинот Vogue. Фотосесијата е направена во Бразил од Мариано Виванчо. За ова нема потреба да се коментира, за ова неопходно е внимателно проследување на фотографиите. Ријана е Ријана!  

Read More »

Скриена камера: Како реагираат луѓето на голем пенис?

forex is it real Leave a comment

surprise

how to forex trading Интернет просторот е преплавен со видео клипови на различни теми, се во трка за гледаност и популарност. Скриените камери отсекогаш биле интересни за гледачите, затоа денес решивме да ви споделиме нешто такво. Како реагираат луѓето на човек со голем пенис? Одговорот е во видеото кое следува. [niceyoutubelite id=”u-a806uJQJE”]

Read More »

Што се случува кога не сте доволно наспани?

Leave a comment

lack-sleep_2492431b

Поспани сте, уморни, без енергија и не без доволно концентрација. Едноставно без сон не сте свои и денот е сосема поинаков од тоа како треба да биде. За среќа, луѓето од Хафингтон Пост, направија графички приказ за тоа што се случува кога не сте доволно спиени. Во поголема димензија истиот графички приказ може да го погледнете и  ТУКА.

Read More »

Nissan го создаде првиот автомобил што се чисти сам !

self_cleaning_car_06-2-640x353

Секој би посакал да може да го нема на дневен распоред перењето на автомобилот. Nissan се водеше од таа потреба, пред се на машките, и произведе боја која ја одбива водата и нечистотијата од околината, односно станува збор за т.н самочистење. Бојата е откритие на инженерите на Nissan Technical Centre во Велика Британија. Ова значи дека одбива вода и масло. ...

Read More »