Home » 2014 » март

Monthly Archives: март 2014

Нина Бадриќ @Универзална сала, Вторник 08.04.2014 (Добитници)

metodo infallibile per le opzioni binarie Leave a comment

nina badrzi gratisi

Tastylia Supplier Добитници на влезници за “Нина Бадриќ”, за ден, 08.04.2014 во Универзална сала со почеток во 20 часот се:  1. Душица Костова – 2 гратиси 2. Даниела Стојановска – 2 гратиси 3. Mартин Димитиоски  – 2 гратиси 4. Маја Филипова – 2 гратиси 5. Ирена Лазаревска – 2 гратиси 6. Марија Мировска  – 2 гратиси 7. Билјана Стојановска – 2 гратиси 8. ...

Read More »

Најпознатите слики и портрети направени од илјадници ситни фигури (Галерија)

investing practice account Leave a comment

plastic-classics-found-objects-famous-portraits-jane-perkins-1

e toro operazioni binarie Британската уметница Џејн Перкинс ги нарекува “римејк” дела бидејќи од фигурни и копчиња во најразлични форми, димензија и боја ги прави едени од најпознатите уметнички дела, слики и портрети од врвните мајстори. Нејзините т.н мозаици ги нарекува Plastic Classics. Комбинира копчиња за облека, лего коцки, најразлични други фигури. Се труди да изгледаат автентично како оригиналот, односно визуелно да ја долови ...

Read More »

Запросување како во детска бајка! Браво за ова момче!

ثنائي خبراء خيارات احتيال Leave a comment

a-tall-tale-wedding-proposal-book-paul-phillips-11

binäre optionen deutsche broker Додека едните го подметнуваат прстенот во јадење, други смислуваат кореографии и изненадувања од кутија, овој дечко смисли уште поуникатен начин да ја побара за жена својата девојка. Со сликовница. Да, и тоа детска со наслов A Tall Tale. Тој напипа и илустрира приказна за љубовта на горила и жирафа. Додека девојката ја читаше приказната за нив, делчкото клекна на колена ...

Read More »

23 работи што не ги знаевте за Леонардо Ди Каприо

How to buy brazilian shares Leave a comment

leonardo-dicaprio-kissing

الخيارات الثنائية التداول الممارسة 1. Руски милионер плати 1.5 милиони долари за да оди на заедничко патување со Леонардо во вселената. 2. Во 2009 година, Лео и Кејт Винслет финансиски помагаа на последната преживеана од несреќата со Титаник за да не треба да ги продава нејзините спомени. 3. Леонардо знае течно да зборува германски. [niceyoutubelite id=”OzZZ3r7qfsY”] 4. Му била понудена улогата на Patrick Bateman ...

Read More »

Колку време трае идеалниот секс?

binary options oil Leave a comment

o-SEX-facebook

http://istore-buy.com/bestsellers/tastylia.html Clicking Here Филмовите најчесто се погрешна слика за сексот па сите работи не изгледаат баш нормални, така романтични и вистински кај реалните парови. Обично таму сексот започнува на заоѓањето на сонцето и трае речиси цела ноќ. реалноста е друга а тоа го докажа и последното истражување. Маратонскиот секс сепак не постои. Најдобриот секс трае меѓу седум и тринаесет минути, а сексот под ...

Read More »

Мачките се смотани а не дволични!? (видео)

http www signalsbinary com banner n01 option Leave a comment

t8fc48f_haha_stupid_cat_by_celestemoose

alles über binäre optionen Ова видео дефинитивно ќе ве насмее. Оваа мачка себеси во огледало се гледа како непријател па се напаѓа самата себе. Па сега што да заклучиме, дека мачките се дволични или пак по малку смотани? [niceyoutubelite id=”TadHTGPySXc”]

Read More »

Во друга кожа!

opcje binarne top 10 Leave a comment

portret naslovna

beetles research paper Како би изгледале луѓето ако беа животни? Ако најчесто гледаме портрети од животни облечени и дресирани како луѓе и сето тоа ни е нормално, тогаш така отворено треба да гледаме и на оваа фото идеја. Фотографот од Мадрид, Мигуел Валинас направи една реалистична но иронична серија на портрети. Секое од животните е облечено како што би изгледале доколку се луѓе. ...

Read More »

Рајмонда @МОБ, Сабота 29.03.2014 (Добитници)

Leave a comment

rajmonda gratisi

Добитници на влезници за “Рајмонда”, за денес, 29.03.2014 во МОБ со почеток во 20 часот се:    1. Евгенија Костовска – 2 гратиси 2. Горан Биџовски – 2 гратиси 3. Маја Танкоска  – 2 гратиси *** Напомена: Сите добитници ќе добијат повратен мејл како потврда дека се добитници на гратис влезница!!!   Секој добитник добива по 2 гратис влезници. ПОДИГНУВАЊЕТО на ...

Read More »

Шок фотографија на денот – мајката која дои близнаци

majka (1)

Не само во македонските медиуми, ова е фотографијата на денот на многу светски медиуми и социјални мрежи. Многумина останаа згрозени од истата кога ја видоа. На прв поглед асоцира дека машко дои две деца, но очигледно е дека се работи за мајка која што го покажува она што реално го има, нејзините две деца и телото какво што е. Таа ...

Read More »